Upravit stránku

2015

Dvě skupiny mediků, tři skupiny lékařů a dokončení JIP, premiéra dokumentu Daleko za sluncem

ROK 2015

V roce 2015 jsme uvítali první skupinu mediků pod vedením MUDr. Kamily Blechové (kardiolog) a MUDr. Vojtěcha Novotného (stomatolog). Lednová/únorová parta mediků byla ve složení - Libor Svoboda, Daniel  Kevický, Zuzana  Jantošová, Denisa Dittrichová, Petra Fabiánová. V únoru/březnu následovala hned další skupina pod vedením ještě stále MUDr. Kamily Blechové, která tady zůstala 2 měsíce. Osazenství druhé skupiny tvořily - Hanka Kaprálková, Lukáš Malý, Kateřina Prokešová, Martina Bednářová, Olga Špátová (režisérka, která přišla tentokrát bez kamery pomáhat). V březnu/dubnu došlo k výměně stráží a své mise sa tady účastnili tyto lékaři - MUDr. Kristýna Herrmannová, MUDr. Renata Pieglová, MUDr. Eliška Buriánová, MUDr. Ota Dubec, MUDr. Jana Popovová, MUDr. Zdenka Matrasová.

Po návratu do ČR z prvního turnusu nás čekali milé události, kde se uskutečnila premiéra dokumentu Daleko za sluncem režisérky Olgy Špátové o našem Itibu. Pak se odehrály různé podpůrné akce pro Itibo - Itibo Fest (koncert organizovaný medikama 2.LF UK), vernisáž Itibských fotek Olgy Špátové, různé promítaní našeho filmu a s tím související rozhovory a publicita.

V srpnu jsem ale již musel tento pro mě nový svět opustit, protože jsem odlítal opět do Afriky přivítat další skupinu lékařů a mediků - MUDr. Kristýna Herrmannová, Kateřina Giannitsi, Eliška Zumrová, Tomáš Palla, MUDr. Milan Trojánek, MUDr. Aleš Bohuslav. Během tohoto turnusu jsme v Itibu přivítali i velvyslance ČR JUDr. Pavla Rezáče, který přijel spolu s manželkou na kontrolní návštevu, jelikož jsme dostali příspěvek na vybavení lůžkové části a JIP. Následující skupina září/říjen se skládala: (v přípravě). Poslední letošní skupinou byla skupina lékařú pobývající v Itibu během října/listopadu - MUDr. Naďa Kočnarová (pediatr a nefrolog), MUDr. Kamila Peterová (neuroložka) MUDr. Katka Hesterini (interna), MUDr. Jirka Polák (ortoped), MUDr. Martin Ficker (praktický lékař), MDDr. Vítek Káca (stomatolog), Petra Semanová (medička).

Podrobné zprávy z dění v roce 2015


dorazilo vybavení pro JIP

první skupina mediků

druhá skupina mediků

třetí skupina březen/duben

srpnová skupinka
návštěva velvyslance ČR - JUDr. Pavla Rezáče

poslední letošní skupina

premiéra dokumentu Daleko za sluncem
Dokument Daleko za sluncem

přejít na rok 2016

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti