Upravit stránku

Dokument - Daleko za sluncem

Dokument - Daleko za sluncem

Během ledna a února 2014 nás v Itibu navštívili režisérka Olga Špátova se zvukařem Petrem Provazníkem aby o našem zdravotnickém středisku natočili dokument. Spolupráce s nima byla vynikající, dokonce si dovolím říci, že jsme se během natáčení stali přáteli a dodnes se vídáme. Natáčení probíhalo během čehokoliv co jsme dělali, takže ve filmu jsou vidět i opravdu vážné stavy pacientů. Dokument produkovala televize HBO a jeho slavnostní premiéra byla 29.4.2015 v Lucerně, kterého se ůčastnilo velké množství pozvaných hostů.

Slavnostní premiéra 29.4.2015

Uff, tak je to za námi. Ve středu 29.4.2015 v 19.00 h proběhla slavnostní premiéra dokumentu režisérky Olgy Špátové, Daleko za sluncem. Nervy už několik dnů pracovaly u mnoha z nás na plné obrátky, připravoval se program večera a nakonec se vše skvěle podařilo. Ve spolupráci s producenty filmu HBO, Adrou a mými přáteli proběhl večer tak, jak měl. Kino Lucerna bylo plné pozvaných hostů, ředitel české pobočky HBO předal řediteli humanitární organizace Adra ČR šek s nádhernou sumou, kterou napříč evropskými pobočkami vybrali pro náš projekt Itibo, abychom mohli zakoupit nový RTG přístroj pro naše pacienty. Pak následovala prezentace dokumentu. Po jeho skončení mladá režisérka Olga, pozvala na pódium tvůrce a hlavní spolupracovníky filmu, kteří se na jeho výrobě podíleli, zástupkyni produkce HBO, naší skvělou lékařku Ditu a mediky, kteří v dokumentu vystupují. Úspěch u diváků byl obrovský. Jejich mnohaminutový potlest vestoje byl vypovídající. No a postupně z nás tréma mizela a přesunuli jsme se s našimi hosty do kavárny kina Lucerna, kde bylo připraveno malé pohoštění a krátký program. Skupina afrických hudebníků rozbubnovala rytmy Afriky kavárnu a měli jsme se opravdu na co dívat. Jejich vystoupení bylo skvělé. Následovalo "porcování" krásného dortu, který upekl Josef Kubášek za pomoci Zuzany Dernerové Nekolové a byl opravdu nejen pohledově úžasný, ale i moc dobrý :-).
Moc rád bych ještě jednou poděkoval HBO, Adře, Kino Lucerna a svým přátelům, kteří se na tomto večeru podíleli. Samozřejmě velké poděkování patří i hostům, kteří se tohoto večera účastnili :-). Dííííky :-).


Trailer k filmu

HBO

Odkaz na ČSFD

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti