Upravit stránku

První humanitární cesta 2005

Naším úkolem bylo navázat kontakt s Adrou Kenya, navštívit Kiberu-největší slum na světě u Nairobi, podívat se do sirotčinců a škol, zjistit v nich zdravotní situaci a jejich úroveň a hlavně najít vhodné místo k výstavbě zdravotního střediska, které by Adra ČR zaštítila. S touto organizací jsme spolupracovali už jednou, kdy nám nabídla pomoc při naší cestě na Srí Lanku, ihned po ničivém zemětřesení a následné tsunami, kam jsme jeli ošetřovat zraněné.

Přípravy cesty se koordinovaly hlavně se zlínským pracovištěm Adry. Zařizovali celní prohlášení na vývoz léků, které vezeme sebou pro ošetřování nemocných, dále pak zařídili přepravu nadváhy zavazadel v letadle zdarma a mnoho dalších věcí. My jsme mezitím domlouvali další nutné dokumenty k zajištění hladkého průběhu celé cesty. Internetem se také rezervovalo terénní auto a ubytování na první dny v Nairobi. Adra nám věnovala veliké množství plyšových hraček, které měla ze svých sbírek a od různých dárců. Postupně jsme kompletovali naše zásoby,vč.zavazadel a docházeli k závěru, že na letiště do Prahy budeme muset jet snad s přívěsným vozíkem za autem, aby se vše pobralo.

Dětem jsme vezli hračky, plyšáky, balónky, bonbóny a lízátka. Dále pak malé bločky s obrázky, malá autíčka a mnoho dalších věcí. Součástí dárků byly hygienické potřeby, mýdla, zubní pasty a zubní kartáčky, ale i léky a zdravotnický materiál pro naši práci.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti