Upravit stránku

O Keni

Pár faktických bodů o zemi, ve které realizujeme projekt Itibo.
Oficiální název země:Keňská republika
Rozloha582646 km²
Počet obyvatel:31 806 000 - 1998
Geografická poloha:východní Afrika, 1°00´SŠ, 37°20´VD
Časové pásmo:GMT + 3
Hlavní město:Nairobi - 2 100 000 (1995)
Další města:Mombasa, Kisumi, Nakuru, Machakos, Eldoret, Nyeri, Meru, Thika
Měna:KES - keňský šilink = 100 centů
Jazyky:svahilština, angličtina, kikuju, luhja, kamba
Správní rozdělení:8 provincií
Etnické složení:Kikujové (22%), Luhjové (14%), Kalendžinové (12%), Kambové (11%)
Náboženství:

katolíci (26%), protestanti (7%), animisté (60%), muslimové (6%)

Podnebí:tropické, horké a vlhké na pobřeží, teplé a mírné ve vnitrozemí. Průměrná teplota v horách je 15-17°C, v Mombase od 24° do 28°C.
Historie:Podle historických archeologických nálezů je Keňa jednou z nejstarších obydlených zemí na světě. Předchůdci člověka zde žili již před 20 miliony lety a člověk před třemi miliony lety. Nejstarší záznamy o kmenovém společenství jsou tři tisíce let staré. Do země velmi záhy vrthli Arabové, kteří ovládli zemi až do devatenáctého století. Poté si území dnešní Keni rozdělilo Německo s Británií. Po řadě povstání získala v roce 1964 země samostatnost. V poslední době se množí verbální útoky proti bílým statkářům. Nevraživost vůči bílým obyvatelům však zatím nedosáhla takové míry jako například v Zimbabwe.
Víza / doklady:O vízum je nejvhodnější požádat online prostřednictvím webových stránek http://evisa.go.ke. Bližší popis ohledně víz je zde.
Země bez víra:Aktuální seznam států kde není zavedena vízová povinnost.
Rizika:Bezpečnostní rizika: zemi se daří udržet pouliční kriminalitu na únosné míře. Přesto jsou krádeže dokladů a peněz na denním pořádku. Zdravotní rizika: země je malaricky endemická, není dobré se spoléhat na kvalitu vody z vodovodu, přestože cestovatelé tvrdí, že v Nairobi je voda OK. Je dobré se před cestou nechat oočkovat proti choleře, žluté zimnici, tyfu, žloutence, tuberkulóze a proti dětské obrně. V některých částech země hrozí přehřátí a dehydratace. V horských oblastech a při výstupu na Mt. Kenyu dodržujte pravidla, jak se chovat v horách. Hrozí horská nemoc. Pokud nedodržujete pravidla hygienického stravování - tedy jíte vše, co vidíte, je lepší si po návratu domů nechat udělat parazitologický rozbor.
Cestování do země:Nejrychlejší a nejpohodlnější cestování nabízejí letecké společnosti. Levné letenky se dají občas v akcích pořídit za libové ceny.
Highlights:Rudolfovo jezero, na jehož břehu se našly kosterní pozůstatky nejstaršího člověka na světě. Jezero Nakuru s hejny plameňáků. Národní parky Masai Mara, Amboseli, Tsavo či Saiwa Swamp. Druhá nejvyšší hora Afriky Mt. Kenya (5199 m).

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti