Upravit stránku

Wohnouti pro Itibo

Na úspěšný projekt Pio Squad for Čalantika navazuje Wohnouti pro Itibo.

V lednu 2018 se muzikanti z punk rockové kapely Wohnout vydají do Afriky nejen aby objevili krásy Keni, ale hlavně aby poznali malou nemocnici Itibo a natočili zde videoklip. Už během podzimní šňůry budou mít fanoušci na koncertech možnost přispět na projekt "Wohnouti pro Itibo" ze kterého budeme financovat nákup dýchacího přístroje, pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů a je určený pro využití, jak dospělých, tak i dětí a novorozenců v kritickém stavu a v pooperační péči.

Videopředstavení projektu


Platební kartou online

Převod přímo na účet projektu Itibo

číslo účtu:555 636 555/0300
variabilní symbol: 156


Videopředstavení projektu


Novinky

16.12.2019 - Prodej suvenýrů z Itiba vysbíral zatím 88.300 Kč

Prodejem suvenýrů z Afriky zatím Wohnouti vybrali 88.300Kč. Děkujeme moc všem, kteří nákupem kytary, masajského náhrdelníku, přívěsků na klíče, foto obrazů a trik na eshopu Wohnoutů  - https://eshop.wohnout.cz/wohnouti-pro-itibo/ přispěli na dobrou věc.

Sbírka potrvá do konce února – a stále je možné si vybrat z několika fotoobrazů od Honzy Homoli , s jeho autogramem – k obrazu nabízíme vstupy zdarma na koncert a předání na místě přímo od autora. K dispozici je také několik pánských trik v bílé, modré, červené, zelené nebo trik dámských v barvách fuchsiové a modré. Veškerý zisk jde opět na účet nemocnice Itibo.

Nebo…. Můžete přispět jen tak, a to zde na stránkách.

Děkujeme!

27.3.2019 - Honza Homola dražil obraz Čarovánky

7.12.2018 - Wohnouti pokračují v misi pro nemocnici Itibo

Wohnouti též pokračují ve sbírce pro africkou nemocnici Itibo, kterou vede pardubický zdravotník Aleš Bárta. Do Afriky se vydali v lednu točit videoklip k písni „Sladký dřevo“ a po návratu založili sbírku wohnoutiproitibo.cz. Na eshopu Wohnoutů (http://eshop.wohnout.cz/wohnouti-pro-itibo/) si lze nově koupit trika, přívěsky od Masajů, fotoobrazy, africký náhrdelník, nebo dokonce kytaru, která si vevideoklipu zahrála hlavní roli.

„Naše africká mise se podařila i nepodařila. Klip jsme natočili podle očekávání, vypustili ho do éteru, ale zdaleka se nám nepodařilo naplnit gró celé akce, což bylo vybrat na sbírce dostatek peněz na dýchací přístroj. Nevzdáváme to a pokoušíme se do toho vesele dupat dál“ vysvětluje Honza Homola.

24.4.2018 - Wohnouti představují klip z Afriky - Sladký dřevo 

21.4.2018 - Již brzy premiéra nového videoklipu

3.3.2018 - Jarní tour a pokračování projektu Wohnouti pro Itibo

Na každém koncertě jarní tour bude tahle výstava a kasička, kde budete moci nemocnici v Keni podpořit. Děkujeme :-)

05.2.2018 - Speciální Kilák z Afriky - Honza Homola

Speciální Kilák z Afriky je tu! Kilák - Honza Homola
"Porod v Keni byl pro mě největší zážitek," to nám prozradil Honza Homola z Wohnout. Společně jsme vyrazili do Keni, abychom podpořili Itibo - české zdravotnické zařízení v Keni - projekt ADRA ČR. 
Proběhli jsme se mezi zvířaty přímo v krásné rezervaci Maasai Mara a kromě cestování, muziky a pomoci probrali i Honzovu nejnovější lásku - výtvarné umění. 

31.1.2018 - Završení africké mise

Naše mise v Africe nedávno skončila. Naším cílem zde bylo natočit klip a pomoci místní nemocnici Itibo sehnat peníze na dýchací přístroj. Tři týdny natáčení v nejrůznějších lokacích nám přinesly mnoho hodin materiálu, kterým se teď musíme prokousat a sestříhat ho na míru písničce, kterou už jste v jiné formě mohli zaslechnout na letních festivalech. 
Nebyli jsme v Africe sice v kompletní sestavě, ale i tak se klip propojí s těma, kteří zůstali doma. Dovolte nám zde představit náš realizační team, který celou cestu absolvoval.

Zleva:

Aleš Bárta - zdravotník a šéf projektu nemocnice Itibo. Krom toho, že Aleš zachraňuje životy, je i skvělým průvodcem po Keni. Zná jména zvířat a ptáků, dokáže krásně mluvit o místních lidech a jejich zvycích, ale taky dobře a bezpečně řídí.

Josef Kubášek - manažer nemocnice Itibo. S naší manažerkou Gábinou se starali o chod věcí, abychom se my, chaotičtí kreativci, mohli soustředit na záběry.

Tereza Tobiášová - moderátorka a kameramanka. Tereza se statečně postavila za kameru, protože jiní svalnatí chlapi kameremani se do Afriky báli:). Některé záběry jsme dlouze konzultovali, jiné těžce improvizovali.

332 - kytarista

Gábina Pánková - manažerka kapely. Měla taky na starost, aby sloni a žirafy nepožadovali vysoké honoráře.

Papuánec - právník. Řešil smlouvy například mezi naším kmenem Muzungu a masajským Eňambu. Jednou nás právně vysekal ze šlamastiky, když se populární herec Gepard Depardieu nedopatřením dostal do záběru a chtěl nás doslova sedřít z kůže.

Za námi terenní sanitka Toyota Dorotka - ta nás bezpečně vozila asfaltem i blátem.

V pozadí Kilimandžáro - nejvyšší hora Afriky.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli. Obrovský dík těm, kteří podpořili sbírku na dýchací přístroj na www.wohnoutiproitibo.cz

Přejeme si, aby je následovali i další :)

21.1.2018 - Africká divočina

Tohle je naše čtvrtá lokace pro klip k písničce o kytaře. 
Ano. Je to kýč:)
Sloni strhávají listí stromů a v pozadí trčí Kilimandžáro - nejvyšší hora Afriky. 
Vyjíždíme do divočiny ráno i večer, kdy slunce nejlépe rozjasní barvy a natáhne stíny.
Máme krásný záběry! Bude hodně těžké vybrat to nejlepší, protože nejlepší je tu prostě všecko:))
IIIEII

19.1.2018 - ROCKBLOG: Honza Homola napsal z daleké Keni

17.1.2018 - Natáčení v Masai Mara

 

Tohle je mé nejriskatnější selfie ever:)) Ten fešák za mnou je prase bradavičnatý a dokáže pekelně rychle vystartovat. A z pod čumáku mu vykukujou páráky...není třeba dodávat, proč se jim tak říká:))...tenhle je ale mazlíček..

 

Když se na něj díváte, napadne vás, že když Bůh montoval zvířata, bylo mu líto vyhodit, co zbylo a jen tak bokem udělal tohodle neuvěřitelně komickýho tvora.

Pro záběry chodíme do zvláštních situací, protože chceme, aby náš klip měl co největší kouzlo spontánnosti. Tady se nedá nic moc dobře připravit, prostě dáme rychlou poradu a vrhneme se na věc. Když přijedeme točit bez oznámení například mezi Masaje, strhne se mela a my řešíme ve změti švitořících lidí obraz, zvuk, světlo, pozadí...ale hlavně tu obtížnou komunikaci a smlouvání. Po té odjíždíme vyždímaní, ale šťastní, že se nám podařilo dostat do objektivu, co jsme potřebovali a ještě něco víc.

Večer si prohlížíme natočenej materiál a řešíme ty neuvěřitelný situace, který nastaly. Je to fakt úžasný dobrodružství a my věříme, že se klip povede.

A když se nám tím vším povede vybrat dost peněz na dýchací přístroj pro místní nemocnici Itibo, řekneme si, že to všecko stálo za to:)

14.1.2018 - Video ochutnávka z nemonice Itibo

Ahoj lidi, máme pro vás malou video ochutnávku z nemocnice Itibo, ať víte, na co konkrétně se snažíme sehnat peníze. Jsme tu svědky operací, které řeší například posekání mačetou, pád do studně, korálek v uchu..., ale taky ty příjemnější záležitosti, jako je porod. Zrovna před půl hodinou se tu narodila holčička.
Sestříhané video má v závěru chybu ve webové adrese. Není to záměr, ale prostě jsme někdy unavení po tom všem natáčení.

 

 

 

12.1.2018 - Barevný, divoký, svérázný kontinent - AFRIKA

Jsme v Africe. Na kontinentu, který je barevný, divoký, svérázný a pro nás tak často nepochopitelný. Natáčíme tu klip k písničce Sladký dřevo, jak jsme jí tu nedávno přejmenovali. Úkolem naší mise je přivézt záběry pro střih, a pak hotový klip poslat do světa, aby vám představil zdejší prostředí a hlavně nemocnici Itibo, které tímto chceme pomoci.
Náš natáčecí plán je založen na lehkém scénáři, ale spíš jsme si určili improvizovat, neboť tady nikdo nikdy neví, co se spontánně může odehrát. Některé záběry důkladně promejšlíme, jindy jednáme dost horkou jehlou.
Každý natáčecí den je dobrodružství a mnohdy velikej adrenalin, neboť pracovat v některých městech může být i riskantní. Jsme přeci jen cizinci (muzungu) a hlavně s sebou máme techniku, což přitahuje pozornost místních zvědavců. Musíme jednat hodně rychle. Přijedeme na motorkách, uděláme svižnou akci a když už je kolem nás moc velkej dav a začne to být nepříjemný, máváme a mizíme. Koukáme často zblízka do tváří opilců, narkomanů, prostitutek, nebo psychicky či fyzicky pochroumaných lidí. Většina místních je ale velice přátelských a potřásání rukou či objímání, je samozřejmostí. Návštěva lokální "hospody" je kuriózním zážitkem, kdy se vám nad stolem občas klátí ožrala, veme do ruky naší desinfekční lahvičku a ta mu vyprskne přímo do očí. Pak jen čekáte, co se stane:)
Pro cizince je tohle prostředí ve dne relativně bezpečné, ale za tmy se tu každopádně nedoporučuje chodit. Násilná kriminalita je tu bujará i mezi místními. To jsou také časté případy pro nemocnici, která zachraňuje lidi například posekané mačetou nebo potlučené nějakým předmětem. Dochází tu taky k úrazům z nedbalosti, častým dopravním nehodám, nebo závažným nemocem. Jsme v oblasti s největším výskytem viru HIV v západním regionu.
Natáčíme i přímo v nemocnici Itibo. Na jejím malebném nádvoří, v čekárně, ale i přímo na sále. Je to pro nás neprosto raritní zážitek.
Náš klip nechce informovat o těchto věcech. Chce vám představit Afriku z pohledu kytary - nástroje, který nám tu usnadňuje komunikaci. Stačí jí vyndat z futrálu a zahrát pár not. Rozzáříme úsměvy lidí a vytvoříme tak jedinečné momentální spojení. To vše pod okem kamery.
Nemocnice Itibo je skvělý a odvážný projekt. Pomáhá lidem, kteří by si jinak nepomohli nebo by zemřeli. A my chceme zase pomoci nemocnici něčím, co děláme hrozně rádi. A to je hudba.
IIIEII

11.1.2018 - Momenty z natáčení

Popsat natáčení klipu v zemi, kterou neznáte, je opravdu zážitek. Naštěstí máme s sebou zdravotníka z Itiba Aleše Bártu, který kraj dobře zná. Jsou tu k vidění věci jednak opravdu poetické, ale taky hodně drsné až mrazivé. 
Samotná nemocnice je svědkem banálních očkování i velice velice těžkých případů. Je obdivuhodné, k jaké doktorské improvizaci tu někdy dochází. Nechceme vás ale zaměstnávat ošklivejma obrázkama. 
Proto dáváme k dobru jednu momentku z natáčení v místní škole.

Africká rozesmátá ambulance

9.1.2018 - Třetí natáčecí den

 

 

Dnes jsme zahájili třetí natáčecí den.Točíme přímo v nemocnici Itibo, která je v úžasný, kopcovitý krajině, plný čajovejch plantáží, banánovníků, smějících se lidí a očmuchávajících psů. Doktoři nás provedli nemocnicí, a pak jsem si střihl duet se sestrou Divine. Naše disky se začínají plnit opravdu zajímavým materiálem :) To vše se děje pro klip k písničce Kytara, který rozhejbe sbírku na dýchací přístroj pro nemocnici Itibo. Pojďte do toho s námi.

 

 

Třetí natáčecí den v Africe. Cestou z Nairobi do nemocnice Itibo - české zdravotnické zařízení v Keni - projekt ADRA ČR, při nákupu zásob, byl Honza pohlcen prodavači zeleniny. 
Po dlouhý cestě jsme s natáčecím teamem zde. Nemocnice Itibo leží v nádherný horský krajině. 
Naším cílem je v Africe natočit klip, jehož prostřednictvím rozproudíme sbírku na nákup dýchacího přístroje.

8.1.2018 - Druhý natáčecí den

 

 

Srdečné pozdravy z africké Keni vám posílá Honza!

7.1.2018 - První natáčecí den

Honza Homola: První natáčecí den v Africe beží na plný otáčky. Krásný a fotogenický prostředí tohodle divokýho kontinentu, hezký světlo a pózující zvířata - to vše nám hraje do karet.


Možná se divíte, že jsem na fotce sám. Jsem tu v Africe v zastoupení kapely, neb klukům se nehodilo odjet. Ale nebojte. Do klipu je zakomponujeme. Zítra už s natáčecím týmem jedeme do Itiba. O to tu totiž jde. Pomáhejte s námi.

5.1.2018 - Nairobi, Keňa

Zdravíme z Nairobi, kam jsme včera dorazili. Po mnoha vzácných návštěvách v nemocnici Itibo, nás čeká další úžasná parta lidí, která se rozhodla projekt české nemocnice Itibo podpořit a to super kapela Wohnout! Přijedou se podívat na Itibo, naši práci, poznat místní lidi a hlavně pro své fanoušky natočit klip k nové písni. Dnes přiletí a my jsme zvědaví, jak vše bude probíhat a těšíme se. 

Od zítřka začíná příběh téhle bílé kytary. Ta se stane hrdinou příběhu, který se odehraje v následujících třech týdnech v daleké Africe. Pozná mnoho míst, mnoho lidí, mnoho situací. A to vše nejen proto, aby vznikl klip k písničce z připravované desky, ale aby hlavně tento projekt vydělal na dýchací přístroj nemocnice Itibo.

4.10.2017 - Strahov OpenAir 2017

Na festivalu Strahov OpenAir 2017 předali Pio Squad pomyslnou štafetu podpory organizace ADRA CZ nikomu menšímu než Wohnout, kteří ovšem místo do Bangladéše poputují k nám do Itiba, Keňa.


Honza Homola k tomu říká: "Když jsem viděl klip kapely Pio Squad z Bangladéše Čalantika, děsně se mi líbil. Jednak to je prostě dobrej klip i písnička, a pak je tam ten charitativní odkaz. Přebereme teď štafetu a frčíme udělat něco podobnýho do Afriky. Jelikož jsme cestovatelská parta a máme rádi takovýhle projekty, je to pro nás spojení příjemnýho s užitečným."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti