Upravit stránku

Stáž mediků a cesta leden - duben 2011

Letošní rok 2011 jsme zahájili cestou do Itiba, která bude trvat téměř 3 měsíce.

V průběhu této doby se zde vystřídají studenti medicíny a lékaři, Dr.Stejskal a Dr.Rehová, stomatolog. Po jejich odjezdu přiletí ředitel Adra , Jan Bárta, na inspekční cestu s doprovodem sponzorů pro nedalekou školu, kterou budeme díky jejich podpoře rekonstruovat.

Zde Vám budeme postupně psát naše zprávičky, zážitky apod., co nás v průběhu této doby v Itibo a nebo na cestách potkalo. Doufám, že budou hlavně veselé. Také zde budete moci shlédnout fotografie z naší práce, přírody a okolí. Ty budou uloženy v sekci "fotografie". Věřím, že Vás nezklameme a něco se o nás a naší práci v rovníkové Africe dozvíte. Aleš


zpráva z 18.1.2011

První část autolékárniček před pár dny dorazila do zdravotnického zařízení Adra ČR, v západokeňském Itibo.

Před pár dny přiletěl Aleš Bárta, manažer a zdravotník projektu, do Itiba na svoji další misi. Humanitární organizace Adra ČR, zde od roku 2006 provozuje malou nemocnici. Celorepubliková sbírková kampaň autolékárniček je právě určena tomuto zařízení a jeho pacientům. Díky letecké společnosti Brussels Airlines, mohl sebou přivézt i první malou část výtěžku zdravotnického materiálu z této sbírky. Jedná se hlavně o obvazy, mulové čtverce, náplastě, třícípé šátky.

Místní zdravotníci, kteří zde pracují a denně ošetřují desítky zraněných a nemocných, si pomoc českých občanů moc pochvalovali a také posílají do České republiky poděkování v místním kmenovém jazyku Kisii - Mbuyamono.

Další dar,který do Itiba současně dorazil, je monitor vitálních funkcí, který pomůže při léčení velmi vážných onemocnění, hlavně dětské malárie. Přístroj, který finančně zasponzorovala pardubická společnost Pecullium, bude 24 hodin monitorovat životní funkce a okamžitě ohlásí ohrožení života malých pacientů.

Nové zásilky zdravotnického materiálu a přístrojů, budou následovat.

Zdravotnické zařízení Itibo, díky mnoha sponzorům a dárcům, nyní poskytuje základní zdravotnickou péči, laboratorní vyšetření, zubní ošetření, porodní péči a chirurgické ošetření zraněných. V důsledku výrazného nárůstu pacientů, nyní budujeme lůžkovou část s šetnácti lůžky, jednotku intenzívní péče, hlavně pro dětské pacienty a malý operační sál.

Velmi děkujeme za Vaši podporu, nejen hmotnou, ale i finanční, kterou našemu projektu věnujete.

Foto v galerii.


22.1.2011

Přílet studentů a lékařů do Keni

Do Itiba dorazili studenti a lékaři z LF UK Praha.
Všichni zde budou pracovat 4 týdny a osvojovat si vědomosti z oboru tropické medicíny.

Zleva: Tomáš Kohut, Lea Heřtová, Simona Plačková, Petra Krajinová, MUDr.RNDr.František Stejskal, PhD., specialista na tropické choroby , dole zleva: MUDr.Daniela Rehova, stomatolog  a Zuzana Kubelková.

Fotogalerie z cesty

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti