Upravit stránku

Spolupráce ZŠ Studánka Pardubice a ZŠ Nyamanchana Itibo

09. 08. 2016Peter L.

Spolupráce ZŠ Studánka Pardubice a ZŠ Nyamanchana Itibo začala v březnu 2015 a vzešla od jedné z paní učitelek na české straně - Iloně Trojánkové, která se díky našemu projektu zdravotnického zařízení nadchla pro pomoc dětem ve škole v Itibu.

Děti tehdy čtvrtých tříd napsaly v hodině angličitiny dopisy pro děti v Itibu. Předaly je naší již stálici - lékařce Kristýně Herrmannové v jedné Pardubické cukrárně, která je při jedné ze svých cest do Itiba v březnu 2015 odevzdala řediteli ZŠ Nyamanchana s nabídkou spolupráce. Pan ředitel nabídku přijal a na konci humanitární mise dostala Kristýna dopisy Itibských dětí pro ty České. Po návratu v Čechách dětem udělala přednášku a předala odpovědi na jejich dopisy. 

Děti spolu s učiteli začali vymýšlet akce, na kterých by získali penízky pro děti v Africe. Prodávaly keňský čaj, co jim Kristýna přivezla. Výraznou motivací bylo setkání dětí s Itibským občanem Jonesem Misianim v Pardubicích (https://www.zs-studanka.cz/1510/jones-misiani-z-keni.html).

Dne 9.12.2015 pak proběhl v Pardubicích adventní koncert pro Itibo pořádaný žáky ZŠ Studánka. Celková částka, která se pro děti v Itibu vybrala byla něco přes 46.000 korun českých.

Na další cestě Kristýny do Itiba (březen-duben 2016) proběhl nákup dárků/školních pomůcek pro děti a jejich předání. Nakonec bylo balíčků tolik, že byly obdarovány i děti z další Itibské školy Zaphany educational centre. Balíček pro děti obsahoval - sešity, pravítko, ořezávátko, tužka, propiska, lízátko, čokoláda, bonbony, sušenky a mýdlo. Balíčky připravovalo 8 členů mise v Itibu 3,5 hodiny :-)

Video z předávání školních pomůcek

Fotogalerie

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti