Upravit stránku

Zprávy z roku 2007

20. 12. 2007Bárta Aleš

Vážení přátelé, s nadcházejícími vánočními a novoročními svátky Vám všem přejeme krásnou rodinnou pohodu a mnoho úspěchů v osobním i v pracovním životě. Velice děkujeme našim drobným dárcům finančních prostředků, společnostem a firmám, které materiálně podpořily náš projekt v Keni a těšíme se na další skvělou spolupráci s Vámi i v roce 2008. Společným úsilím se nám podařilo vybudovat v zapadlém venkově africké Keni kvalitní zdravotnické zařízení, které denně pomáhá nejchudším. Vaší spolupráce si moc vážíme.

Další výborná zpráva! Včera, 13.12., jsme se setkali s nově jmenovanou velvyslankyní ČR, paní Margitou Fuchsovou, která v lednu 2008 bude střídat stávajícího velvyslance, pana Kopřivu v Nairobi. Paní velvyslankyně se velice aktivně zajímala o náš projekt, současný stav a také jeho budoucnost. Sama nám nabídla pomoc a spolupráci. Projekt se paní velvyslankyni líbil.

(14.12.2007) . . A jedna skvělá zpráva. Vaše DMS zaslané na podporu našeho společného projektu narůstají . Projekt Keňa Nadace ADRA obdržel od 9. července 2007 do 6. prosince 2007 429 DMS. Moc Vám děkujeme za podporu.

(10.12.2007) . . Jeden článek - názor, který možná stojí za přečtení od Kláry Antošové http://lukas.faltynek.com/2007/12/03/ma-to-smysl-ceska-pomoc-v-keni/ Kláro, díky. Aleš

(3.12.2007) . . Projekt Keňa Nadace ADRA obdržel od 9. července 2007 do 22. listopadu 2007 408 DMS.Moc Vám děkujeme za podporu.

(27.10.2007) . . Děkujeme vydavatelství časopisu Grand Expres za otištění článku o našem projektu . Grand_Expres_o_Keni.htm (17 KB)

(15.11.07) . . Vážení přátelé, velmi mě těší Váš zájem o tento projekt. Ohlasy s nabídkou spolupráce a nebo pomoci, často dostávám přes "Vzkazy" na tomto webu, na mojí e-mailovou adresu, ale i přes pracoviště Adry. Projekt oslovil nejenom studenty, zdravotníky, ale i žáky základních škol, kteří svojí vlastní iniciativou pomáhají. Jeden krásný příklad za všechny - email, který jsem před pár dny dostal.

Dobrý den jmenuji se Lucie Borková je mi 13let.Chodím do 7 třídy v Bečově nad Teplou. Rozhodla jsem se pro pomoc dětem v Africe. Pomáhá mi 13letá kamarádka a spolužačka Tereza Andrášiková. Z vlastních zdrojů jsme dali několik tužek, pravítek, bločků, ořezávátek a propisek. Chtěla jsem se zeptat jestli by bylo možné vám to poslat a aby jste to předali dětem.A ještě sem se chtěla zeptat jestli je možné poslat i nějáké oblečení.
Děkuji Lucie Borková

(14.11.07) . . Dobrá zpráva - správce tohoto portálu websnadno.cz , nám opět zdarma umožnil využívat na další rok verzi Profesional. Tím Vám můžeme i nadále přinášet aktuální informace o našem projektu, do kterého jste se i Vy skvěle zapojili. Děkujeme

(11.11.07) . . Mezinárodní den za odstranění chudoby - 17.října / Karlovo náměstí, Náchod U příležitost Mezinárodního dne za odstranění chudoby

(17.10.) proběhla v Náchodě informační kampaň o rozvojových problémech tzv. třetího světa. Bílý stan kampaně byl umístěn na Karlově náměstí. Připojili jsme se k největší organizované demonstraci proti chudobě na světě Stand up and Speak out (www.standagainstpoverty.org). Na celém světě , v tento den, lidé vstávají (stand up) a mluví o chudobě (speak out) – sportovní akce, shromáždění v kostelech, školní debaty, přednášky atd. Pokusíme se překonat loňský rekord, kdy se takto „postavilo proti chudobě“ více než 23 milionů lidí. Zpráva, kterou Stand up and Speak out nese je jasná: Nemůžeme jen tiše sedět tváří v tvář chudobě. U stánku se občané dozvěděli informace o problémech, které sužují lidi z rozvojových zemí. Počínaje chudobou a všemi jejími důsledky (špatná zdravotnická péče, nulová hygiena, negramotnost) a konče násilím na ženách, obchodem s otroky či vykořisťováním drobných zemědělců. S tím souvisí Rozvojové cíle tisíciletí, o kterých jsme také informovali. Problémů, o kterých se lidé z médií dozvídají je celá řada, dobrovolníci přítomní u stránku se pokusili objasnit občanům souvislosti a odpovědět na jejich otázky. Lidé projevovali velký zájem o projekty Adopce na dálku (ADRA a Charita) a Adopce panenek (UNICEF). Obdiv si zasloužily fotografie z projektu Rekonstrukce nemocnice v Keni (ADRA), což se projevilo i na ochotě lidí posílat dácovské DMS.

Po celý den fungoval i workshop - vyráběli jsme tradiční keňské šperky - barevné korálky. koordinátorka akce: Adéla Nosková Děkujeme všem organizacím, sdružením a jednotlivcům, kteří nám pomáhají. Velmi si Vaší spolupráce vážíme. . . Projekt Keňa Nadace ADRA obdržel od 9. července 2007 do 5. října 2007 315 DMS. Moc Vám děkujeme za podporu.

(15.10.2007) Projekt Keňa Nadace ADRA obdržel od 9. července 2007 do 21. září 2007 233 DMS. Moc Vám děkujeme.

(1.10.2007) . .Česko proti chudobě - informační kampaň o rozvojových problémech . V pátek 14.9.2007 se Hradec Králové již potřetí připojil k dalším dvaceti českým městům, ve kterých probíhal DEN PROTI CHUDOBĚ organizovaný koalicí českých neziskových organizací sdružených v kampani ČESKO PROTI CHUDOBĚ (www.ceskoprotichudobe.cz). Zde nám organizátorky akce udělaly pěknou nástěnku o projektu v Keni. Od 10 do 20 hodin mohli obyvatelé Hradce Králové navštívit informační stánek na Baťkově náměstí. Tam lidé obdrželi bílou pásku – mezinárodní symbol boje proti chudobě, informační materiály o kampani, o Rozvojových cílech tisíciletí a také informace o tom, jak se každý občan může do boje proti chudobě zapojit. Snažili jsme se zdůraznit, že rozvojové problémy (chudoba, negramotnost, diskriminace, násilí na ženách, dětská práce, nemoci a další) se netýkají jen světa „tam daleko“, ale týkají se nás konkrétně. S každým šálkem kávy či kostičkou čokolády se totiž stavíme do role spotřebitele produktů z třetího světa – káva ani kakaové boby se v Evropě nepěstují. Je na nás kupujících, zda chceme vědět, jestli k vypěstování kávy, kterou pijeme, nebyla zneužita dětská práce. Návodem, jak se vyznat v rozvojových problémech i v pomoci, se snaží být právě kampaň ČESKO PROTI CHUDOBĚ. Pestrá výzdoba stánku, tématické panely (Adopce na dálku, Rekonstrukce nemocnice v Keni, Fair Trade, Globální změny klimatu a jejich dopad na rozvojové země) a netradiční boty z plastových lahví, které měli dobrovolníci kampaně na nohou – to vše přilákalo k informačnímu stánku okolo 150 lidí. Organizátorem hradeckého DNU PROTI CHUDOBĚ byla Poradna pro oběti násilí a trestné činnosti ADRA. Koordinátor (dobrovolník): Adéla Nosková, tel. 776 679 385 Organizátorka tohoto informačního stánku, Adéla Nosková , má své web stránky http://www.duhovekulicky.snadno.eu , které stojí za shlédnutí.

19.9.2007) . . Zde si můžete po kliknutí na ikonku přečíst informace o projektu "Zubní ambulance". Zubni_ambulance_v_Itibo.doc (14434 KB)

(1.9.2007) . . A už pracujeme na další fázi našeho projektu - sehnat finanční prostředky na vybudování zubní ambulance v prostorách zdravotnického zařízení v Itibo. Zubní lékařská péče je více než potřebná, jak pro děti, tak dospělé. Následkem vysoké kazivosti zubů, vznikají další problémy - bolestivost, abscesy a ústní infekce, které mnohdy mají za následek i ohrožení života. Pokud se nám podaří vybudovat zubní ambulanci, budeme poskytovat současně i preventivní zubní péči a ošetření žákům a studentům ve spádových školách, kde jsou úplní sirotci, jejichž rodiče zemřeli na závažné choroby, hlavně AIDS a malárií. Také chceme začít spolupracovat s Lékařskými fakultami v naší republice. Studenti, zajímající se o tropické lékařství by mohli vycestovat a v Itibo nejen získávat zkušenosti, ale také se přímo podílet na preventivních a osvětových programech na školách a zapadlých vesnicích. Spolupráci chceme rozšířit i na Střední zdravotnické školy. Pokud nám chcete pomoci, napište. Nebo můžete využít službu DMS a zaslat nám finanční příspěvek. Každá Vaše DMS nás posune o krok vpřed k další pomoci. Předem Vám děkuji.

(30.8.2007) . . Jedna skvělá informace z Itiba. Mluvil jsem s Elizabeth, naší sestrou. Říkala, že se Charlesovi daří dobře, důsledně v Itibo dělali převazy, včetně výměny vnitřní tamponády a chlapec je v pořádku. Prý se znovu "narodil", nemá bolesti a daří se mu dobře. Itibo navštěvuje stále více pacientů. Nový zdravotník Josef, který tam pomáhá zvládat nárůst pacientů je šikovný a jsou s ním spokojeni. Mám radost, že se nám společně podařila skvělá věc, Itibo frčí a život Charlese je snad zachráněný. Děkuji Vám. Aleš (30.8.2007) . . Projekt Keňa Nadace ADRA obdržel od 9. července 2007 do 16. srpna 2007 54 DMS. Jsme s touto službou na začátku. Věřím, že se nám povede lépe... a všem, kdo DMS zaslali, moc děkuji. Pomáháte dobré věci.

(17.8.2007) . . Další skvělá zpráva. Společnost Orion Diagnostica nám věnovala přístroj QuikRead® CRP na kvantitativní měření koncentrace C-reaktivního proteinu (CRP) v plné krvi, séru a plazmě. S tímto přístrojem můžeme pracovat v našich podmínkách ambulance, ale i třeba v terénu, v zapadlých vesnicích. Vyšetřením zjistíme během pár minut, zda se jedná o onemocnění virové, nebo bakteriální a podle výsledku zahájit cílenou léčbu. Hodnota daru - přístroje je 33.000 Kč. Velice děkujeme vedení společnosti Orion Diagnostika za podporu a spolupráci na našem projektu. Orion Diagnostica Oy je společností náležící k Orion Group, jedné z předních finských společností zabývajících se péčí o zdraví. Orion Diagnostica Oy byla založena roku 1974 a specializuje se na vývoj a výrobu rychle a jednoduše použitelných produktů pro klinickou diagnostiku a monitorování hygieny. Účelem těchto produktů je zlepšovat kvalitu a efektivnost zdravotní péče. Kromě klinických diagnostických testů Orion Diagnostica produkuje také testy pro monitorování hygieny a detekci mikrobů v prostředí, na které jsou kladeny vysoké hygienické požadavky. Produkty společnosti Orion Diagnostica jsou prodávány po celém světě prostřednictvím poboček a distribuční sítě, která pokrývá více než 60 zemí. http://www.oriondiagnostica.cz

(2.8.2007) . I přes čas letních prázdnin a dovolených, stále pracujeme na našem projektu. Podařilo se nám sehnat dvě kompletní sady křísících přístrojů pro resuscitaci (pro zkušenější...jde o AMBU-VAC, rozvěrač úst, vzduchovody od dětských, po dospělé, nožní odsávačka dýchacích cest, žaludeční a bronchiální sondy, ventilové připojení AMBU-VAC na kyslíkovou láhev), dále pak dva kufříky s AMBU-VAC. Vše bude dopraveno při další cestě do našeho Itiba. Jedna sada bude sloužit pro ambulanci a porodnici, druhá bude pro připravovanou další fázi projektu - mobilní zdravotnický tým, jako součást zdravotnického a záchranného vybavení našeho terénního vozu. Tyto zdravotnické potřeby byly zakoupeny z finanční sbírky, uskutečněné při charitativním koncertu pro Keňu v pardubickém music clubu Hany Bany.

(1.8.2007) . Na Plzeňsku vznikla podpora projektu Adry na rekonstrukci porodnice v Keni na základě iniciativy pracovníků oddělení vakcinace Zdravotního ústavu Plzeň. Dalšími organizacemi, které projekt podporují jsou Vysoká škola v Plzni, o.p.s. a Sdružení porodních asistentek Plzeňského kraje. Lékařka oddělení vakcinace zdravotního ústavu MUDr. Daniela Fránová přišla s myšlenkou na plzeňských školách zorganizovat sbírkovou akci na podporu projektu Adry a přiblížit dětem život v této exotické zemi. Do projektu na podporu Keni je zapojena i mladá Keňanka Isabella, která studuje na Vysoké škole v Plzni obor porodní asistentka. Po zhruba tříměsíční přípravě se akce rozběhla. Více informací a fotek najdete v podsložce "Aktivity na podporu projektu".

(22.7.2007) . . Další skvělá zpráva - návštěvnost těchto stránek překročila 10.000 . Děkuji Vám za Váš zájem o tento projekt. Pokud se chcete zapojit do spolupráce, informujte prosím své známé a přátelé o možnosti zaslat dárcovskou DMS pro náš projekt. Pomůžete nám k zakoupení přístrojů pro ambulanci a následně i k záchraně zdraví a života nejchudších lidí v naší oblasti. Další informace o této službě jsou i na ofic.webu ADRA ČR www.adra.cz Děkuji VÁM za tuto pomoc.

(12.07.2007) . . Občanské sdružení Fórum dárců nám umožnilo využívat jejich služeb a zřídilo pro projekt v Itibu dárcovskou DMS. Pokud zašlete SMS ve tvaru DMS KENA na číslo 87777, ze zaslaných 30Kč (hodnota jedné SMS) obdržíme na náš účet 27 Kč. Uvedené telefonní číslo platí pro všechny operátory v ČR. Moc děkujeme za tuto službu a věříme, že bude využívána. Finance, které budou zaslány touto formou využijeme velmi účelně pro nákup dalších, životně důležitých přístrojů pro vybavení naší ambulance. Budeme Vás také pravidelně informovat o výši zaslaných DMS.

(11.07.2007) . . Charles je doma v Itibo a už výměnu vnitřní tamponády kráteru po vynění tumoru provádíme u nás, v našem zdravotnickém zařízení. Vše se daří a věřím, že i nadále bude. Na převazy bude docházet každé 4 dny, zhruba 2-3 měsíce, podle okolností. Po mém dalším návratu do Itiba, pojedeme na kontrolu k Dr.Tessemovi do nairobské The Mater Hospital. Ještě jednou, na závěr této cesty, děkuji všem, kteří svými finančními prostředky zachránili život tomuto chlapci. Mám vyřídit rovněž poděkování od matky, příbuzných a mnoha lidí z Itiba, kteří věděli, že finance jsou od českých lidí. Vice ze zpravy opet v podslozce ... a take vice fotek.

(19.6.2007) . . Sedmnáctý den po operaci - odjíždíme zpět do Itiba. Doktor Tessema doporučil odjezd domů a dále se budeme o Charlese starat v našem zdravotnickém zařízení v Itibo. Podrobnější info na podstránce. Také se můžete podívat na šťastného Charlese v žirafím sirotčinci na předměstí Nairobi.

(10.6.2007) . . S vedením humanitární organizace ADRA ČRpřipravujeme zřízení DMS (dárcovské SMS). Tím rozšíříme a současně umožníme zasílání drobných příspěvků na podporu našeho projektu, zde v Africe a na následné doléčení Charlese . Budeme dále informovat.

(10.6.2007) . . Dvanáctý den po operaci, Charles propuštěn z nemocnice. Na vyšetření a převazy ho budu vozit od příbuzných z předměstí Nairobi, kde zatím bydlí. Řešíme tak levnější variantu léčení, protože platba za operaci, léky atd., překročila o 1/3 plánovaný rozpočet. O chlapce se nadále staráme a jeho péče nijak neutrpí. Více info na podstránce. Současně se tam můžete podívat na docela zajímavé fotografie nairobského předměstí, kde má Charlesova rodina domek.... (10.6.2007) . .Desátý den po operaci - trochu se komplikuje defekt kůže...více na podstránce

(2.6.2007) . Osmý den po operaci, převaz a výměna vnitřní tamponády...info na podstránce

(5.6.2007) . Šestý den po operaci - Chlapec je 6 den po operaci a jeho stav je celkem dobrý. Teploty nemá, nyní už podle jeho slov ani bolesti. Jen bude trochu problém s kouskem kůže u vnitřního očního koutku, který se začíná v důsledku ... více na postránce

(3.6.2007) . . Toto je dopravená zásilka léků a zdravotnického materiálu od společností Herbacos-Bofarma Pardubice a Hartmann-Rico. Přepravu zdarma umožnila letecká společnost SN Brussels Airlines. . . Projekt rekonstrukce porodnice v Keni a jeho podpora na Plzeňsku Na Plzeňsku vznikla podpora projektu Adry na rekonstrukci porodnice v Keni na základě iniciativy pracovníků oddělení vakcinace Zdravotního ústavu Plzeň. Dalšími organizacemi, které projekt podporují jsou Vysoká škola v Plzni, o.p.s. a Sdružení porodních asistentek Plzeňského kraje. Lékařka oddělení vakcinace zdravotního ústavu MUDr. Daniela Fránová přišla s myšlenkou na plzeňských školách zorganizovat sbírkovou akci na podporu projektu Adry a přiblížit dětem život v této exotické zemi. Do projektu na podporu Keni je zapojena i mladá Keňanka Isabella, která studuje na Vysoké škole v Plzni obor porodní asistentka. Po zhruba tříměsíční přípravě se akce rozběhla.... více se dočtete v podložce " Aktivity na podporu projektu"

(2.6.2007) . . Třetí den po operaci - info na podstránce

(30.5.2007) Na poslední fotografii je částka 300.000 keňských šilinků. To je cena za Charlesův život. Odměna lékařům a operační výkon. Je to tak moc? . . Dostávám dotazy, kam je možné zaslat finanční příspěvek na léčení našeho Charlese. Číslo účtu je 555 444 000 / 0300 variabilní symbol 200 . Pro dárce, společnosti, firmy, zařídíme darovací smlouvu na odpis z daní. Děkujeme.

(30.5.2007) . .Druhý den po operaci - info na podstránce

(29.5.2007) První den po operaci - info a foto na podstránce.

(28.5.2007) . Konečně doplňuji zprávy o průběhu cesty a hlavně o operaci Charlese, chlapce z Itiba. Vše je uloženo na podstránce " Operace chlapce z Itiba" . Ten ji podstoupil v neděli, 27.5. a trvala 5 hodin. Ještě jednou děkuji všem, kteří svými finanční prostředky dali Charlesovi naději na život a snad i zdraví, ale ještě nejsme u cíle... Další zprávy o jeho zdravotním stavu a mojí cestě budou následovat, podle vývoje.

(27.5.2007) . Jsem v Keni. Moc Vás zdravím z keňského Nairobi. Přiletěl jsem 19.5. ve večerních hodinách, měli jsme plánované mezipřistání ve Rwandě a pak pokračovali letem přes Viktoriino jezero do Nairobi. Let byl dobrý, jen to trochu nad Keňou hopsalo. Teď s vedením ADRA ČR řešíme drobný problém platební karty, ale snad vše bude už dobré. Další zprávu budou následovat.

(20.5.2007) . Odlet je 18.5. Budu zajiš'tovat nejen operaci chlapce, ale povezu rovněž léky, které nám věnovala pardubická společnost Herbacos-Bofarma, zdravotnický materiál od společnosti Hartmann-Rico a plyšové hračky pro naše nemocné děti z Itiba, které ještě máme z vyhlášené loňské sbírky. Tato mise se uskutečňuje hlavně díky Vám a Vaší vstřícnosti pomoci nemocnému Charlesovi. Ještě jednou všem sponzorům a dárcům velice děkuji.

(15.5.2007) . Letecká společnost SN Brussels Airlines, prostřednictvím svého českého zastoupení, opět velice ochotně vyšla vstříc naší žádost o povolení nadváhy k převozu léků a zdravotnického materiálu. Povolila nám 30kg nad běžný váhový limit. Opakovaně skvělá spolupráce, za kterou moc děkujeme!

(11.5.2007) . V těchto dnech pracujeme na odjezdu do Keni a zajištění operativního zákroku Charlese. Předběžně je naplánovaný odlet na 18.5. Postupně budeme doplňovat informace, tak, jak je budeme získávát.

(10.5.2007) . Přidány fotografie z charitativního večera v music clubu Hany Bany Pardubice. Televize Pardubice natočila několikaminutový šot z této akce a ten je také umístěný na www.tvpce.cz, pod nadpisem " Pardubáci podpořili humanitu" .

(27.4.2007) . . Vážení přátelé, chtěl bych Vás informovat o skvělém a velmi úspěšném charitativním večeru v music clubu Hany Bany v Pardubicích, který proběhl 20.dubna. Celkový výtěžek večera, včetně sponzorských darů byl neuvěřitelných 475.000 Kč!!! To je naprosto nečekaný úspěch, za který Vám všem moc děkuji. Více informací o průběhu večera se dočtete na podstránce " Aktivity na podporu projektu" . Firmy a společnosti, které předávaly symbolické šeky s finančními dary a materiální pomocí: CONCRETE Pardubice, s.r.o. -stavební společnost se specializovaným maloobchodem. Věnovala finanční dar ve výši 5 000 Kč. Pardubická společnost 24 Snails - media productions - výroba filmů, propagačního materiálu, DVD apod.Věnovala finanční dar ve výši 10 000 Kč. D.C.M. KLINIKA, s.r.o.- dentální centrum MUDr.Radka Mounajjeda D.D.S.,Ph.D. – protetika, imlantologie, parodontologie a záchovná péče s cílem poskytovat náročným pacientům komplexní servis přesahující standardní péči v ČR. Klinika se nachází v Hradci Králové.Věnovali finanční dar ve výši 30 000 Kč. http://www.implant.cz/OK Computers, s.r.o.- nejvýznamnější maloobchodní a internetový prodejce výpočetní a spotřební techniky , obchod v Pardubicích a vedení společnosti se nachází ve Sladkovského ulici.Na operaci našeho chlapce půjde z této částky 25.000 Kč, za zbývajících 25.000 Kč se nakoupí zdravotnická technika do ambulance.Věnovali finanční dar ve výši 50 000 Kč. http://www.okcomputers.cz TOMÁŠ BRANDEJS - PLANAS- věnovali finanční dar ve výši 50 000Kč. HERBACOS-BOFARMA, s.r.o. - výrobce a distributor léčiv - pardubická společnost , která opakovaně věnovala své léky pro naše mise na Srí Lance (tsunami) a několikrát i do Keni a je otevřená k další spolupráci. Je významnou inovativní českou farmaceutickou firmou a nositelem nových trendů. Svoji nabídku staví na nejnovějších vědeckých poznatcích při současném respektování tradičních zkušeností. Při výrobě využívá moderních technologických postupů, které jsou garancí vysoké jakosti u nových i u tradičních receptur. Věnovali dar - léky, v hodnotě 275 000 Kč. www.hbf.cz HANY BANY Pardubice -music club, který umožnil uspořádání charitativního večera. Výtěžek ze vstupného věnovali v hodnotě 20 400 Kč. http://www.hanybany.com VEŘEJNÁ SBÍRKA- výtěžek z pokladniček v průběhu večera v celkové částce19 691 Kč. Velmi děkujeme těmto společnostem a firmám za poskytnuté dary. Rovněž děkujeme kapelám za příjemný večer, dražitelům fotografíí za skvělou a napínavou akci, všem přítomným za jejich návštěvu večera a zakoupení vstupenek a příspěvků do kasiček, moderátorovi večera Jiřímu Ševčíkovi za profesionální výkon, majitelům klubu Hany Bany za pochopení a vstřícnost k této akci , novinářům a TV Pardubice za jejich účast a personálu klubu.

(24.4.2007) . . Od pražské dárkyně, která si nepřála medializaci jsme obdrželi finanční dar ve výši 10.000 Kč. Tato částka půjde na operaci Charlese. Velice děkujeme!

(19.4.2007) . Pokud chcete také přispět na tento operační výkon a přímo se podílet na záchraně života našeho chlapce Charlese, prosím pošlete jakoukoliv finanční částku na náš sbírkový účet, otevřený mezinárodní humanitární organizací ADRA ČR. Číslo účtu je 555 444 000/0300, var.symbol 200 . Vaši pomoc zviditelníme na těchto stránkách. Předem Vám děkujeme za podporu a spolupráci. (13.4.2007) . Náš nejnovější úkol - zajistit naléhavou operaci 17ti letého chlapce z Itiba. Chlapec má rozsáhlý nádor, vyrůstající z horní čelisti, utlačuje mu oko a ucho, omezuje dýchání a začíná bránit příjmu potravy. Jeho jediná naděje na další život je operace. Chlapec se jmenuje Charles Denis Kegwaro. Žije s rodiči v domku postaveném z hlíny a větví, rodina nemá žádné peníze. Pro tento náš soukromý projekt jsem přidal do menu na levé straně podstránku " Operace chlapce z Itiba" . Zde se dozvíte něco o jeho životě, také tam budou fotografie chlapce, pro odborníky CT a RTG vyšetření, histol. nález a konzultace Charlesova stavu s našimi českými předními odborníky v oboru dentálního lékařství. No a snad i zprávy z operace a pooperačního léčení, které se nám jistě podaří zajistit i s Vaší pomocí. Na podporu tohoto projektu pořádáme koncert (předchozí aktuální zpráva). Podpořte naši pomoc tím, že se přijdete podívat. Zakoupením vstupenky se osobně účastníte záchrany života mladého Charlese. Uvítáme samozřejmě také sponzory, kteří přispějí na tento účel. Vystavíme jim darovací smlouvu na odpis z daní, umístíme logo firmy na stránky a zmedializujeme jejich pomoc. Předem Vám za Charlese a za sebe moc děkujeme. . .JEDNA ZAJIMAVA AKCE - Nasi pratele z Pardubic, Josef Kubasek a Dita Peskova, kteri prileteli z navstevy Itiba zpet do CR, organizuji jiz nekolik tydnu skvelou akci s nazvem ,,Hello Kena,,. Jedna se rockovy koncert v pardubickem music clubu Hany Bany, jehoz majitele tomuto zameru vysli vstric. Budou hrat dve kapely - Hello a Beautiful Losers. Celym vecerem bude provazet Jiří Ševčík. Koncert se uskutecni 20.dubna 2007 ve 20 hodin. Soucasti teto ojedinele akce bude velka vystava fotografii z Keni. Vytezek z celeho vecera je urcen nasemu ceskemu zdravotnickemu zarizeni v Itibo a take na podporu narocne operace kenskeho chlapce, ktery ma nador na tvari. O jeho vysi a naslednem podrobnem vyuziti Vas budu informovat na techto internetovych strankach , v tisku a vse jeste doplnime fotodokumentaci. Na ,,kenskem,, veceru v Hany Bany bude take zastoupen tisk a i regionalni televize, kteri Vam prinesou aktualni zpravy z prubehu vecera. Dekujeme za podporu teto akce music clubu Hany Bany , spolecnostem ART STORM MANAGEMENT, NALEZINEK LIBOR-ozvucovani akci, radio LIFE, DOPRAVNI PODNIK MESTA PARDUBICE, PARDUBICE REGION TOURISM, TISKARNA RENTIS, TECKA-grafika,design,tisk , bez jejichz pomoci by se neuskutecnila. Fotografie z koncertu budou ulozeny na tomto webu. . Hello_Kena_SCREEN.pdf (1195 KB) po kliknutí se otevře leták http://www.hanybany.com

[31.3.2007] . . První narozený chlapec v nové porodnici dostal jméno po řediteli humanitární organizace ADRA, Jan (poangličtěno na John). Druhý nese jmého po mě - Aleš (poangličtěno na Alex). . .Tisková zpráva o otevření zrekonstruované porodnice (napsal ředitel ADRA ČR Jan Bárta v Itibo) V Kisii dne 15.3.2007
V blížícím se čase jarní rovnodennosti svítilo slunce při slavnostním přestřižení pásky ve čtvrtek 15. března 2007 v keňském Itibo kolmo nad hlavami asi pětiset účastníků slavnostního otevření porodnice. Vstupní brána do areálu, ozdobená vlajkami Keni a České republiky, byla tento den otevřena dokořán nejen pro všechny oficiální hosty, ale rovněž pro všechny obyvatele z okolí. Druhá část dlouhodobějšího projektu obnovy zdravotnického střediska v Itibo mohla být uskutečněna díky podpoře českých občanů a také Ministerstva zahraničí České republiky. V průběhu necelých tří měsíců se podařilo dostavět a vybavit porodnici porodním sálem, místností pro příjem pacientek, sociálním zázemím, prádelnou, sprchou a pokojem pro pacientky s pěti lůžky. Itibo je větší obec položená na svazích kopců s čajovými plantážemi v přibližné výšce dvanácti set metrů nad mořem. Většina místních lidí se živí sběrem čaje. Porodnice poskytne služby ženám v oblasti s přibližně dvěma sty tisíci obyvateli. Všechny služby v zdravotnickém zařízení obnoveném a vybaveném ADRA Česká republika jsou poskytovány místními zdravotníky. V budoucnosti lze však počítat s navázáním užší spolupráce přímým vysíláním českých zdravotníků do oblasti. O této možnosti se zmínil při oslavě zástupce ministerstva zdravotnictví pro oblast Nyamaira Stephen Ogega, který se rovněž otevření porodnice zúčastnil: „ Přáli bychom si, aby projekt výstavby porodnice neznamenal žádném případě tečku za dobře se rozvíjející spoluprací. Stojíme naopak o to spolupráci s pracovníky ADRA Česká republika rozšířit. Očekáváme pomoc v boji s malárií a rovněž s výskytem AIDS. Naše spolupráce by se mohla rovněž týkat podpory prevence v boji proti těmto chorobám.“ Podle velmi zběžných odhadů je dnes v Keni okolo patnácti procent obyvatel HIV pozitivních nebo nemocných AIDS. Největší koncentrace tohoto onemocnění je právě v oblasti, kam patří i zdravotnické zařízení v Itibo. Slavnostního otevření se zúčastnil rovněž konzul českého zastupitelského úřadu v Nairobi Oto Weniger. Po shlédnutí celého areálu vyjádřil uspokojení s dobře vynaloženými prostředky. Je přesvědčen, že projekt ADRA Česká republika svou kvalitou zařadil porodnici mezi jedno z nejlepších zařízení svého druhu v zemi. Nejdůležitější osobou slavnostního otevření porodnice byl dobrovolník a koordinátor celého projektu Aleš Bárta z Pardubic. Sklidil potlesk především místních lidí. Dobře ho v Itibo znají. Řadě z nich už jako zdravotník pomohl. Na jeho bedrech spočívala odpovědnost za včasné dokončení druhé části projektu. Od devátého ledna 2007 řídil práci přímo na místě. Na vybudování porodnice se podíleli místní lidé. „ Nebylo někdy vůbec snadné domluvit se. Lidé jsou tu hodní a snaživí, nicméně jejich mentalita dokáže Evropana pořádně vytočit. Mají jiná měřítka na práci. Ne vždy jsme se v názoru na odvedenou práci shodli. Nezbývalo mi, než trvat na svém. Stálo mě to mnoho sil, ale z konečného výsledku mám velkou radost. ADRA Česká republika si realizací projektu získala obrovský respekt,“ řekl při slavnostním otevření Bárta. . 15.3.2007 - slavnostni otevreni zrekonstruovane budovy porodnice - II.faze projektu ADRA CR v Keni - dostavba a rekonstrukce budovy se stihla v predem naplanovanem terminu. Velkolepe ceremonie se ucastnil reditel humanitarni organizace ADRA CR Jan Barta, konsul Oto Weniger z ceskeho velvyslanectvi z Nairobi, zastupci ADRA Kenya, zastupci zdravotniho uradu pro oblast Nyamira, nejvyssi sef Distriktu Nyamira, pod ktery spadame a rada dalsich uredniku, vcetne nekolika pastoru. Celkem na oslave bylo pritomno asi 500 lidi. Za obet padlo 10 slepic a jedna koza, ktere poslouzily jako obcerstveni pritomnych. Oslava byla zahajena v 10 hodin shromazdenim, reditel Barta prestrihl pasku a nasledovala prohlidka objektu. Pak se pokracovalo v rytmech a pisnich v africkem styku, proslovech a hlavne v dekovani humanitarni organizaci ADRA CR a vsem darcum a sponzorum, kteri se zaslouzili o toto dilo. Pastor vyzval pritomne v prubehu sveho proslovu, aby na dalku pozdravili tyto lidi do CR, tak vsichni mavali na pozdrav. Vsichni pritomni , vc.konsula Wenigera se o tomto dile kladne vyjadrili.

(15.3.2007) .Dalsi zprava a foto [5.3.2007] . Nekolik novych fotografii a zprava. Dale zde umistena kratka zprava pro media.

(27.2.2007). Pridany nove fotografie a kratke zpravy.

(22.2.2007) . Pardubicka spolecnost KAMELOT venovala financni prostredky, za ktere jsme v Nairobi koupili do nasi porodnice zarizeni na ohrev vody pro myti novorozencu. Dekujeme panum Tomasi Blazejovi a Leonu Rokosovi. Tato spolecnost se zabyva distribuci znackovych vin.

(20.2.2007) . Tak nám opět pomohla Eva Maňasová z Bruselu a založila internet.stránky http://adra-in-kenya.blogspot.com/ , kde jsou články o našem projektu, které vyšly v médiích. Super, díky Evo. (16.2.2007) . Dnes jsme rozšířili fotogalerii o několik nových podstránek ve složce " Cesta - leden..."

(16.2.2007) . Pridana nova zprava a nekolik aktualnich fotografii do slozky " Cesta - leden..."

(15.2.2007) .Eva Manasova z Bruselu nam udelala monitoring medii, co bylo napsano nebo publikovano o nasem projektu v Itibu. Doplnili jsme chybejici a aktualni clanky do rubriky " Napsano v mediich" . Dekujeme Evo.

(24.1.2007) . Dalsi nova zprava- Po velkych utrapach s uzavrenim letiste Ruzyne ve stredu, konecne dnes odleteli v nahradnim terminu, v casnych rannich hodinach, nasi spolupracovnici na projektu, Josef Kubasek a Dita Peskova z Pardubic do Keni. Oba maji tuto tritydenni cestu na sve naklady, v ramci dovolene, kterou obetovali pro spolupraci na projektu " Rekonstrukce porodnice" . Letecka spolecnost SN Brussels Airlinesopet vysla vstric jejich zadosti o povoleni bezplatne nadvahy v ramci humanitarni pomoci. A tak nase deti v Itibu dostanou plysove hracky z celorepublikove sbirky a skolni potreby, ktere venovala pani Klempirova a jeji rodina z Pardubic. Soucasti zasilky jsou rovnez leky, ktere venovala pardubicka spolecnost Herbacos/Bofarma v ramci skvele spoluprace na projektu, zdravotnicky material od spolecnosti Hartmann-Rico a dalsi potreby pro provoz ambulance. Nasi pardubicti pratele a zamestnanci musicbaru Hany Bany v Pardubicich zakoupili a venovali detske obrazky na zutulneni zrekonstruovane porodnice, abychom uvnitr vytvorili opravdu pekne a prijemne prostredi. Za tyto dary vsem dekujeme.

(24.1.2007) . Zlinske pracoviste Adra CR, pod vedenim p.Mgr.Aleny Rusove, uvolnilo ze sveho Pohotovostniho fondu castku 200.000 Kc, na vystavbu a vybaveni porodnice. Do tohoto fondu prispivaji drobni darci z cele Ceske republiky v ramci projektu ADRA UL

(24.1.2007) . Skvela zprava, ktera me zastihla pri pracovnim pobyt zde v Keni. Ceska televize uvedla ve svem vysilani, vc.reprizy dokumentarni film o nasem Itibu. Internetovy zaznam tohoto poradu je na adrese : http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1185258379-cesty-viry/28807-kena-bez-safari.html Keňa bez safari (záznam TV pořadu) Česká televize - 14. ledna 2007 ( Cesty víry , 14. 1. 2007 - 14:10 - ČT1) Česká pomoc v nejlidnatější části Keňské republiky. Připravili M. a M. Růžičkovi Keňa - to je pro každého moderní Nairobi a dobrodružné safari. Avšak jihozápadní vnitrozemí se zelenými pahorky čajových plantáží je jeho druhou tváří. V této nejlidnatější části země ohrožují chudobné obyvatelstvo zhoubné nemoci, včetně HIV. A právě tady, kde je pro dvě stě tisíc obyvatel k dispozici jediná lékařská ošetřovna, začali obětaví spolupracovníci charitativní organizace ADRA budovat moderně vybavené zdravotní středisko.

(24.1.2007) . Jsem v Keni.... další informace z cesty, zážitky a postřehy,vč. fotografií budou v rubrice " Cesta - leden/duben 2007" . Důležité zprávy umístíme zde.

(10.1.2007) . Na první humanitární cestu do Itiba odjíždí Aleš Bárta již 9.1.2007. Během tříměsíčního pracovního pobytu bude zajišťovat dostavbu a rekonstrukci budovy porodnice, vč.jejího uvedení do provozu, která se nachází na pozemku tohoto zdravotnického zařízení. Letecká společnost British Airways nám nepovolila žádnou nadváhu do letadla, takže nemůžeme našim dětem dovézt hračky, léky a ani zdravotnický materiál... Na další cesty budeme opět využívat naši osvědčenou leteckou společnost SN Brussels Airlines, která nám v těchto případech vždy vyšla ochotně vstříc. V průběhu měsíce ledna přijede reportérka Z.Gálová z Radiožurnálu Českého rozhlasu udělat reportáž. Slavnostní otevření a uvedení porodnice do provozu je předběžně naplánované na 15.března 2007. Účast přislíbili Velvyslanec ČR v Keni, ing.Kopřiva, ředitel mezinárodní humanitární organizace ADRA ČR Jan Bárta a Tomáš Knaibl, koordinátor projektu. Další zprávy z Keni už budeme uveřejňovat v rubrice " Cesta - leden/duben 2007" .

(5.1.2007) . Podařilo se nám konečně dostat z mobilu fotky, které jsme tajně udělali v místní nemocnici. Jsou vloženy do složky " Místní nemocnice" .

(2.1.2007) .

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti