Upravit stránku

Zprávy z roku 2006

21. 06. 2006Bárta Aleš

 Přání pěkných svátků pro naše přátelé v Keni, kteří také sledují tyto stránky:  We wish you a wonderful holiday season and every happiness in the year 2007.  Barta Ales, ADRA Czech Republic  . Vážení přátelé, s nadcházejícími vánočními a novoročními svátky Vám všem přejeme krásnou rodinnou pohodu a mnoho úspěchů v osobním i v pracovním životě.  Velice děkujeme  našim drobným dárcům finančních prostředků, společnostem a firmám, které materiálně podpořily náš projekt v Keni a těšíme se na další skvělou spolupráci s Vámi  i v roce 2007.   Bárta Aleš .

Skupina VocKap chce svým novým CD podpořit humanitární projekty ADRA v Africe - projekt " Rekonstrukce zdravotnického zařízení v Itibu"

Vokální skupina VocKap, jež zpívá a capella v originálních aranžích, vydává své první CD, které bude slavnostně pokřtěno na koncertě v sobotu 16.  prosince 2006 v 19 hodin v kostele Církve adventistů sedmého dne na Smíchově. Nové CD s názvem „ In black“ obsahuje 17 písní. Většinu z nich tvoří spirituály; jednu píseň složil kapelník René Bartoš a na jedné se autorsky podílela celá skupina. Vokální skupina se zavázala, že z každého prodaného CD věnuje 20 Kč na projekty humanitární organizace ADRA v Africe. 

Hostem křtu CD, které vzniklo v rozmezí let 2005 – 2006 v pražském AWR studiu, bude skupina Dobrý Večer Quintet. 

CD skupiny VocKap si můžete za cenu 250 Kč objednat na adrese http://shop.awrstudio.cz . . Společnost ROCHE - Divize Diagnostika, prostřednictvím p.ing. Novákové věnovala pro naši zrekonstruovanou laboratoř v Itibu diagnostické laboratorní přístroje:     Accutrend® GC na měření glucosy a cholesterolu v krvi, dva přístroje Accu Chek na měření glucosy v krvi, dále pak několik balení testovacích proužků k těmto přístrojům a dvě velká balení hemo FEC® , na diagnostiku karcinomu střeva. Vše ještě doplnili kompletními barevnými návody k použití v AJ pro místní personál.    Velice děkujeme  za spolupráci s Vaší společností.

(20.12.2006) . DĚKUJEME -  pan Mgr.Jakub Kovařík z OKB, Krajské nemocnice v Pardubicích pro nás zajišťuje  odbornou pomoc v oblasti laboratorních přístrojů, konzultace a jednání s výrobci laboratorních potřeb a přístrojů pro naši  ambulanci v Itibu.

(20.12.2006) . Ministerstvo zahraničních věcí ČR, prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Nairobi poskytlo dotaci na dostavbu budovy porodnice ve zdravotnickém zařízení Itibo ve výši 22.000 USD. Velice děkujeme.

Rozšířením možností těchto stránek byla zřízena fotogalerie v " Aktuální zprávy" . Po kliknutí na obrázek se zobrazí ve větším formátu. . V současné době připravujeme další cestu do Keni. Odlet je předběžně naplánovaný na 9.1.2007. Během tříměsíčního pobytu se provede dostavba budovy porodnice, vybaví se zdravotnickým nábytkem, lékařskými nástroji a zdravotnickými potřebami. Rovněž se uvede do běžného provozu. Slavnostní otevření této zrekonstruované budovy je naplánováno na 15.3.2007. Účast přislíbil Velvyslanec ČR v Nairobi, ing.Kopřiva, ředitel mezinárodní humanitární organizace ADRA ČR, Jan Bárta a Mgr.Tomáš Knaibl, koordinátor projektu v Keni - ADRA ČR. 

Pokud nám chcete s přípravami této cesty pomoci, nyní sháníme pěkné barevné pohádkové obrázky, na vnitřní " zabydlení" interiéru. Mohou být od velikosti pohledu , až po cca 50cm/50cm.  Rovněž při této cestě chceme  doplnit naši již  zrekonstruovanou laboratoř o některé laboratorní potřeby. V případě možné spolupráce, prosím, kontakt na tel.čísle: +420732588458"   
Postupně Vás budeme informovat o pokračujících přípravách cesty. Děkujeme                  

(5.12.2006) . Do podstránky " Kontrolní cesta / 2006" - " fotogalerie z cesty" byly vloženy fotky z této cesty. 

(27.11.2006) . Vytvořili jsme v nabídce podstránku " Kontrolní cesta / 2006" , kde jsou popsány osobní zážitky a zprávičky z této cesty. Následně je ještě doplníme o fotografie.

(21.11.2006) . Letecká společnost SN Brussels Airlines nám opět velmi ochotně vyšla vstříc žádosti o povolení nadváhy do letadla a tak máme možnost přepravit ještě 300ks plyšových hraček pro naše nejchudší děti v oblasti, které byly věnovány v celorepublikových sbírkách,  dále pak léky a zdravotnický materiál pro potřeby nově otevřené ambulance. Služeb této letecké společnosti využíváme již potřetí a vždy velmi ochotně nabídla svoji pomoc. VELICE DĚKUJEME.

Na krátkou, 17ti denní  monitorovací a kontrolní cestu projektu ADRA ČR do zdravotnického zařízení v Itibu, odlétá  v pondělí 30.10. Aleš Bárta.  Součástí cesty je dovoz zdravotnického materiálu, léků a plyš.hraček pro dětské sirotky, darovaných ve sbírkách po celé České republice. V Nairobi se budou podepisovat na Velvyslanectví ČR doklady, týkající se dotace MZV ČR na rekonstrukci budovy porodnice, která by měla začít na konci měsíce ledna 2007.

V průběhu této monitovací cesty navštíví naše zdravotnické zařízení senátor ing.Tomáš Jirsa ze zahraničního výboru, ředitelka odboru pro Evropskou Unii a mezinárodní vztahy PhDr.Jana Hendrichová, poradkyně náměstka Zídka, paní J.Kratošková  a Blanka Medková, vedoucí informačně-rozvojových projektů za Člověk v tísni - spol.při ČT, o.p.s. Tato studijně pracovní cesta do Keni se koná v rámci projektu " Zvyšování povědomí pracovníků státní správy o problematice mezinárodní rozvojové spolupráce" , jehož gestorem je MZV ČR. Jejím cílem je seznámit  účastníky z řad státní správy s rozvojovými projekty různého zaměření prostřednictvím setkání s místními a zahraničními realizátory projektů a především formou návštěv samostaných projektů. (zdroj Člověk v tísni)

Během naší cesty budeme dělat přípravu pro následnou rekonstrukci budovy porodnice a současně poskytovat zdravotnickou péči.

(28.10.2006) Firma ETA, a.s. věnovala darem kojeneckou digitální váhu pro potřeby naší porodnice. VELICE DĚKUJEME            

(27.10.2006) . A jedna příjemná informace :návštěvnost těchto stránek právě překročila číslo 5.000. Velmi nás těší, že se o tento humanitární program Adry ČR v Keni zajímáte. Nyní víme,že mělo  smysl vytvořit tyto stránky. Děkujeme Vám.            

(19.10.2006) . Do  stránky " Info pro sponzory..." byla vložena  " Závěrečná zpráva pro sponzory a dárce - 1.fáze projektu"

(19.10.2006) . Přidána stránka VZKAZY. Po kliknutí  na levé straně  nadpisového sloupce,  se Vám zobrazí šablona pro Vaše vzkazy, podněty, připomínky a náměty.

(2.10.2006) . Přidány fotografie do    " ...cesta/2006" , podstránka  " fotogalerie z cesty" 

(2.10.2006) .   Rozšíření kapacity těchto stránek   Správce internet.portálu www.websnadno.cz, nám zdarma rozšířil kapacitu těchto stránek z 500MB na 5000MB a umožnil využívat grafickou verzi Professional. Tím jsme mohli změnit celkový vzhled našich stránek a rovněž v budoucnu pro Vás umístíme do připravované fotogalerie " ...cesta 2006" ,  řadu fotografií z celého tříměsíčního pobytu.    DĚKUJEME ZA TUTO PODPORU.             

(29.9.2006) . Dopis z Velvyslanectví ČR v Keni do Adry Praha - kliknutím na ikonu se otevře text           

(29.9.2006). Poděkování za spolupráci-  V průběhu naší cesty oslovilo zlínské pracoviště Adry ČR několik společností s žádostí o spolupráci, na dodávky léků, zdravotnického a šicího materiálu. Tento materiál měl být následně dopraven za námi do Keni a využíván pro léčení našich nejchudších pacientů.  Tuto žádost vyslyšely tyto společnosti, kterým velice děkujeme za jejich   spolupráci. Obvazový materiál (sterilní, nesterilní) věnovala zdarma společnosti Hartmann-Rico, šicí materiál v atraumatických návlecích  věnovala společnost Chirmax a s výraznou slevou odprodaly léky společnosti Herbacos-Bofarma Pardubice, Phoenix a Pharmix.   Hartmann-Rico http://www.hartmann-rico.cz   Chirmax http://www.chirmax.cz   Phoenix http://www.phoenix.cz

(27.9.2006) .   Spolupracují s námi : Kolektiv kardiologického oddělení, Ústřední vojenské nemocnice , Praha-Střešovice věnoval na podporu našeho projektu školní potřeby a na sbírkový účet pro Keňu věnoval finanční částku 7.000 Kč. VELICE VÁM DĚKUJEME.

Paní T.Peleštová z Brna , zaslala na naší adresu balík se školními potřebami pro naše africké děti.    DĚKUJEME. 

Společnost REPROGRAFIE  ALLISTO-96,s.r.o ,www.callisto96.cz , z Pardubic, majitele firmy p.Pilaře, nám se slevou zhotovila informační nápisy na dveře  budovy ambulance  .  DĚKUJEME  

(21.9.2006) .  ZREKONSTRUOVANA AMBULANCE BYLA SLAVNOSTNE OTEVRENAPosledni tyden pred planovanym slavnostnim otevrenim , ktere  pripadlo na 12.9. se  finisovalo  v zaverecnych  pracech. Posledni upravy [ navrtavani vodicich list na okna a veseni zavesu, pridelavani instruktaznich obrazku a dalsi] se provadely dlouho do noci a nektere drobnosti jeste v den oslavy, velmi casne zrana, ale nakonec se vse stihlo.  Mistni pojali toto slavnostni otevreni zrekonstruovane ambulance velkolepe. Uz tyden predem na nasem namesti v Itibu, mezi pasoucim se dobytkem, nastupovaly skupiny mistnich zen a nacvicovaly pochody, nastupy a zpevy.    Delaly pripravy na pohosteni vsech ucasniku oslavy a muzi predem pripravovali tri velike stany, pro pripad, ze by v den oslavy prselo, nebo bylo velike horko.   

V den oslavy od casneho rana hrala z mistniho rozhlasu hudba, stavely se stany na pozemku naseho zarizeni, prinasely se lavice pro mistni, zidle a kresla pro hosty.  Asi v 9 hodin zacal organizovany program, zeny v mistnich krojich ve skupinach, ale i jednotlive zpivaly, pochodovaly a predvadely predem nacviceny program.  Mezitim prijizdela auta s hosty z okolnich i vzdalenych uradu, nektere doprovazela ozbrojena ochranka. My jsme take ocekavali prijezd ing.Drozdka, Commerc.Consul, v Velvyslanectvi CR v Keni, ktery prislibil svoji ucast a nasledne nas informoval, ze uz je na ceste k nam.  Po jeho prijezdu a uvitani probehlo oficialni  prestrizeni pasky, ktere provedl Consul Drozdek za ucasti mnoha uredniku. Pak nasledovala prohlidka cele ambulance a zrekonstruovaneho okoli. Velmi nas potesila informace naseho Consula, ze jeste nemel moznost otevirat tak pekne a dobre vybavene zdravotnicke zarizeni, jako je to nase. I mistni urednici byli nadseni urovni prace a vybavenim. Po prohlidce nasledovaly projevy vsech zucastnenych stran z mistnich uradu, o spolupraci pohovoril i zastupce Velvyslanectvi Drozdek a za Adru CR pronesl podekovani dobre spoluprace Frantisek Jezek, ktery spolupracuje se zlinskou pobockou. Milena za nas podekovala vsem mistnim remeslnikum za jejich praci a mistnim lidem, kteri nas podporovali. Dale vsichni podekovali na dalku darcum a sponzorum, kteri prispeli bud financni , nebo materialni pomoci do poradanych sbirek na podporu tohoto programu. Bez  jejich pomoci by tento projekt nikdy nevznikl. ZA TO JIM PATRI VELKE PODEKOVANI. 

Po projevech nasledovalo dalsi kolo prehlidky pisni v africkem stylu a pak nam mistni zastupci predali darky.  Pak uz zeny prinasely na svych hlavach misy s obcerstvenim - chapati [placky z kukur.mouky pecene na ohni], ugali [hmota z psenic.mouky a vody], uvarene slepice a mistni ovoce. Oslava byla ukoncena okolo 17 hodiny.  Vse natacel na videokameru reziser, spolupracujici s Ceskou televizi, Milan Ruzicka,ml. a nasledne zpracuje dokument pro vysilani v TV.    Nove otevrena ambulance opravdu nezahalela a jiz po 4 hodinach od  oslavy se nam na novem porodnim sale narodila krasna, zdrava holcicka. To byl skvely zaver krasneho a dojemneho dne.      Tak a nase trimesicni pracovni cesta v Keni konci, uz jsme v Nairobi a za chvili se premistime na letiste, ve 21 hodin mistniho casu odletame zpet do CR a uz se tesime, jak se budeme pripravovat na dalsi fazi naseho spolecneho projektu, " Rekonstrukce porodnice - Itibo" , ktera je velmi potrebna a uzitecna pro celou sirokou oblast. Tesime se na pripadnou Vasi spolupraci a podporu tohoto projektu a jeste jednou dekujeme vsem, kteri nas jakkoliv podporili pri teto prvni rekonstrukcni ceste - DEKUJEME.    Fotografie budou umisteny na tyto stranky po nasem prijezdu do CR.     

(18.9.2006) . Tak jedna potesujici zpravicka - od sve projektove koordinatorky Ireny Kalhousove z ADRA Praha, jsem dostal zpravu, ze Velvyslanectvi CR v Nairobi, doporucilo nas projekt " rekonstrukce porodnice" a tuto zpravu, soucasne se zpracovanym projektem,  zaslalo k dalsimu posouzeni na Ministerstvo zahr.veci do Prahy. Tak nam drzte palce, at i tam dostaneme kladne vyjadreni a budeme moci nadale rekonstruovat toto nase zdravotnicke zarizeni, ktere pomaha nejchudsim.            Zacatkem pristiho tydne jedeme do Nairobi, kde na letisti vyzvedneme navstevu z CR, Fera Jezka, spolupracovnika z Adra Zlin a pana rezisera Ruzicku, ktery zde bude natacet dokument o nasi praci a take o krasach Afriky v okoli Itiba.       

(1.9.2006) .   Zprava z internet.stranek ADRA CR o ceste naseho kamarada, Josefa Kubaska, ktery  stravil svoji dovolenou s nami a privezl nam leky a zdravotnicky material. http://www.adra.cz/index.jsp?IDClanky=249 - uryvek :  V pátek 28. 7.2006 za nimi odletěl Josef Kubásek se zásilkou léků, obvazového materiálu a plyšových hraček pro děti. Obvazový materiál za 50.000 Kč a chirurgické jehly za 20.000 Kč darovaly společnosti Hartmann- Rico a Chirmax. Léky, mezi nimiž nechybějí např. emulze na léčení svrabu, s výraznou slevou poskytly společnosti Pharmix, Herbacos – Bofarma a Phoenix. Během týdne se podařilo shromáždit zásilku za více než sto tisíc korun, na jejíž kompletaci a přepravě se podílely desítky lidí ve firmách i v jejich skladech. Nadváhu povolily letecké společnosti ČSA a Emirates.     

(25.8.2006) . Tak se opet hlasime z cerne AfrikyDiky skvele spolupraci se zlinskym pracovistem ADRA CR a jeho vedouci, Mgr.Alenou Rusovou, Ferem a dalsimi, muzeme Vam aktualizovat zpravy o nasi cinnosti, postupu praci a take ukazat fotografie z rekonstrukce. Z mistniho internetu nejsme schopni toto vse delat, je velmi pomaly a odeslani jedne fotky trva treba i 5 minut, tak se teto cinnosti ujali ve Zline. Vybiraji pro Vas fotografie a take vytahy ze zaslanych e-mailu. Diky za to.                 

Uz jste se mozna docetli, ze Consul Oto Weniger, umistil odkaz na nase internetove stranky na ofic.stranky Ministerstva zahranicnich veci - Nairobi, tedy stranky Velvyslanectvi CR v Keni. Jsou na adrese  www.mzv.cz/nairobi . Fotografie a popis rekonstrukce je umisteny na nasi podstrance " Druha cesta do Keni" .  Take jsme meli neprijemny zazitek, v Nairobi nam vykradli pokoj v Adra hotelu, odcizili notebook se vsemi zpracovanymi daty, digit.fotak, digit,videokameru a penize. Nastesti za nami prileti 5.9.spolupracovnik Adra Zlin, Fero s reziserem TV, ktery bude natacet dokument o rekonstrukci naseho zdravotnickeho zarizeni v Itibu. Tak pak budeme moci zase umistit nejake aktualni fotky na tento web. S prazskou Adrou - Irenou Kalhousovou z projektoveho oddeleni Adra, jsme nyni narychlo zpracovavali projekt a zadost o financni dotaci ve vysi 500.000Kc, kterou uvolnuje MZV CR pro neprioritni zeme, pod ktere spadame take my s Kenou. Dotace by mela pokryt naklady na rekonstrukci budovy porodnice ve zdravotnickem zarizeni v Itibu. Pokud budeme mit uspech, dalsi rekonstrukce muze zacit uz za par mesicu. Tak, tolik nejnovejsi zpravy, s dalsimi se prihlasime pozdeji. Vsem dekujeme za spolupraci, podporu a  Vas cas, pri prohlizeni techto stranek.  

(23.8.2006) . Rekonstrukce zahajena Po necekanych problemech se zakoupenym autem Mitsubishi Pajero Wagon, ktere selhalo v pomerne nebezpecne oblasti mezi mesty Nakuru a Kericho, jsme konecne zahajili rekonstrukci zdravotnickeho zarizeni v Itibu. V prvni fazi je vymena stresni krytiny na venkovnim WC domku, domku pro personal z CR a budovy ambulance. Rovnez se zahajila rekonstrukce elektro.rozvodu v techto budovach. Dnes jsme zakoupili na tyto tri objekty stresni krytinu, dlazbu na zem, veskere elektro.potreby a soucastky, dale pak vodni pumpu na cerpani ze studny, pisek a cement. Rekonstrukcni prace se slibne zacaly rozbihat. Mistni lide velmi ochotne pomahaji a jsou vstricni. Tyto informace posilame z mestecka Kisii, ktere je od nas vzdaleno asi 40km a zde nakupujeme veskere tyto potreby. Vice popiseme priste na podstrance " Druha cesta do Keni" .

4.7.2006) . VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V KENINa předem domluvené schůzce nás velice pěkně přijal konzul ČR, pan Oto Weniger, kterého jsme seznámili s naším humanitárním záměrem v oblasti Itibo. Přislíbil nám podporu v případných jednáních na diplomatické úrovni s vládou a dále nás informoval o bezpečnostní situaci v zemi. Rovněž nevyloučil možnost osobní návštěvy v našem zdravotnickém zařízení Itibo, oblasti Nyamira. 

(23.6.2006) .Vytvořili jsme podstránku s názvem " Druhá cesta do Keni" , umístěnou v záhlaví hlavní stránky " Úvod" . Zde jsou umístěny fotografie s popiskou a následně budeme přidávat i písemné zprávy o průbehu cesty. Fotografie se Vám zobrazí ve větší velikosti po kliknutí myší na ně.   ZDRAVÍME VÁS Z DALEKÉ KENI Rádi se s Vámi podělíme o naše zážitky a příběhy, které nás potkaly v průběhu naší několikaměsíční mise. Na těchto stránkách vás budeme informovat o průběhu prací na rekonstrukci zdravotnického zařízení, dále Vám zde uveřejníme výběr nejzajímavějších fotografií a napíšeme naše zážitky. Pokud budete mít dotaz, připomínku nebo cokoliv jiného, můžete napsat na náš mejlbarta.ales@seznam.cz, budeme se těšit.

(23.6.2006)  PŘÍPRAVY ODLETU DO KENI VRCHOLÍ, ODLÉTÁME 21.6.2006Humanitární organizace Adrazajistila ,jak ze svých sbírkových účtů (ADRA ÚL, Pomáhat může každý), tak od velkých sponzorů a drobných dárců (níže uvedených), dostatek finančních prostředků pro odlet do Keni a následnou první fázi rekonstrukce. Pro nemocné povezeme zdravotnický materiál a léky, který nám zajišťuje za nákupní ceny (bez své provize)Pohotovostní lékárna v Hradci Králové, pod vedením Mgr.Evy Holubové. Rovněž dětským sirotkům v této nejzapadlejší části země předáme Vaše dary ve formě plyšových hraček, školních a psacích potřeb, které jste věnovali do sbírek. Vše se budeme snažit zdokumentovat, vyfotografovat a následně umístit i na tyto internetové stránky a tak i na Vás přenést radost dětí z Vašich dárků.

(14.6.2006)  Pohotovostní lékárna v Hradci KrálovéDĚKUJEME  

LETECKÁ SPOLEČNOST SN BRUSSELS AIRLINESZástupci společnosti SN BRUSSELS AIRLINESskvěle zareagovali na naši žádost o povolení nadváhy zavazadel při tomto letu do Keni a navýšili nám limit o 30 kg na osobu.Díky tomuto rozhodnutí můžeme dopravit nejchudším lidem v oblasti téměř 120 kg léků, zdravotnického materiálu, školních potřeb a hraček pro sirotky.   Za toto rozhodnutí VELICE DĚKUJEME (30.5.2006)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti