Upravit stránku

Děti z Velkého Šenova pokračují v pomoci pro Itibo

04. 01. 2017Peter L.

Milí přátelé, první ''Itibo zpráva'' roku 2017 bude z ČR a to konkrétně ze Základní školy ve Velkém Šenově

Již v září se děti navštěvující tuto základní školu zúčastnily besedy o Itibo s medikem, který Itibo navštívil a napadlo je, zda-li by také nemohly dětem v Itibo pomoci. V prosinci se ve všech třídách druhého stupně ZŠ, v rámci hodin Etické výchovy, uskutečnilo promítání dokumentárního filmu o „naší“ malé české nemocnici Itibo, projekt ADRA ČR.

Děti se tak rozhodly, že uspořádají vánoční sbírku na pomoc dětem v Itibo. Připravily si i tematickou výzdobu a mnohé výrobky, které prodávaly rodičům v rámci Dne otevřených dveří jejich školy.

Je inspirující, že ani nízká hodnota čísla v rodném listě není překážkou pro velké činy. Tímto počinem totiž děti inspirovaly i mnohé muzikanty a zpěváky Šluknovského výběžku, kteří se rozhodli, že během vánočního koncertu také uspořádají sbírku pro děti v Itibu a že vybranou částku přidají k žákům, aby také podpořili jejich hezkou iniciativu.

Na účet humanitární organizace ADRA ČR bylo zasláno 11 361 Kč pro ITIBO!!! Děkujeme za tento krásný vánoční dárek! 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti