Upravit stránku

Režisér Zdeněk Troška točí v Africe

Jedním z natáčecích míst je i naše zdravotnické zařízení v Itibo, kde se bude africký příběh odehrávat.

Přípravy na Afriku ... režisér Zdeněk Troška a jeho štáb balí kufry

Vydaná dne: 21. 9. 2009; Ke zveřejnění: od 21. 9. 2009

Poslední klapka české části natáčení filmu Doktor od Jezera hrochů sice klapla už 26. 8. 2009, ale film ještě není dotočen. Režiséra Zdeňka Trošku a jeho štáb čeká natáčení v africké Keni.

Zatímco obhlídky pro natáčení filmu v Keni proběhly poněkud partyzánsky - kameraman, pomocný režisér a výkonná producentka projeli Keňu pouze v doprovodu spolupracovníka charitativní organizace Adra v Keni Aleše Bárty a předvybrali pro film nejvhodnější lokace, příprava na samotné natáčení je již zcela profesionální. Česká produkce filmu Farbyka Production oslovila ke spolupráci zkušenou keňskou produkci Pontact Production, která má za sebou velké zahraniční projekty (např. Bílá masajka, Nikde v Africe, atd.).

V současné chvíli je již pro natáčení vydáno oficiální povolení keňských úřadů. Natáčet se bude v české nemocnici ve vesnici Itibo, v pralese Kakamega, na letišti v Kisumu a u jezer Nakuru a Naivasha.

Český 18ti členný štáb v čele s režisérem Zdeňkem Troškou a 4 herci (Jaroslav Šmíd, Betka Stanková, Zuzana Slavíková a Bob Klepl) se chystá na cestu. Probíhá očkování, připravuje se technika, vyřizuje se celní dokumentace k jejímu vyvezení do Keni.

Natáčení v Keni nebude žádná idylka. Po příletu do Nairobi čeká štáb 10ti hodinová cesta auty do vesnice Itibo. Itibo leží stranou od turistických oblastí, a tak nejbližší hotel je přes hodinu cesty od místa natáčení. Silnice v Keni jsou nekvalitní, takže každý přesun z místa na místo je hodně náročný, a takových přesunů má štáb před sebou několik.

Počasí není v této části Afriky ideální, v oblasti deštného pralesa Kakamega každý den minimálně jednou prší, a nejsou to žádné přeháňky, ale skutečné tropické lijáky. Navíc, dle aktuální předpovědi, v letošním roce se právě v oblasti, do které se štáb Zdeňka Trošky chystá, očekává na říjen nezvyklé množství srážek.

Další zkouškou bude pro štáb místní strava. V širokém okolí Itibo nejsou žádné restaurace, a tak budou českému štábu vařit místní ženy, a protože se jedná o velmi chudou oblast Keni, nelze si „objednat“ nic jiného, než pro Keňu typické kukuřičné placky.

Aby se diváci filmu mohli potěšit záběry nádherné keňské přírody a divokých zvířat, bude muset štáb překonat na své cestě nejedno úskalí.

Premiéra filmu je 25. února 2010.

Režisér Zdeněk Troška a producent Marek Veselický natočil Doktora od Jezera hrochů s představou a cílem navázat na klasické komedie předcházejících let, které člověka pobavily, pohladily a byly plné kvalitního humoru, tak charakteristického pro českého člověka a široké publikum.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti