Upravit stránku

Novinky z Itiba po létě

Dobrý den, přátelé.


Po trošku delší odmlce bych vás rád informoval o aktuálním dění okolo projektu "adří" nemocnice v Itibo. Možná to vypadá, že se nic neděje, ale ono děje. 


Jak asi víte, v Keni probíhaly volby na několika úrovních, až do volby prezidenta. Očekávali jsme s tím spojené bezpečnostní problémy v zemi a tak jsme na doporučení ambasády odvolali všechny plánované výjezdy studentů a lékařů. Volby proběhly a jejich výsledek nebyl přijatý a tak se vyhlásily volby nové na polovinu října. Takže jsme opět na začátku. 


S odvoláním stáží jsme tak trochu "zatopili sobě". Máme poměrně hodně zájemců z řad studentů LF a také lékařů a zdravotníků, kteří by chtěli do Itiba. A noví stále přibývají...za což jsem samozřejmě rád a těší mě, že Itibo stále táhne. 


Předpokládáme, že v příštím roce už bude situace v Keni stabilizovaná a tak jsme po poradě s Dr. Smíškovou a Dr. Stejskalem z LF UK Praha, vypsali termín pro skupinu studentů do Itiba. Výběrové řízení bude 3. a 4.října, podle počtu zájemců, kterým byl zaslaný informační e-mail.


Dále pracujeme ve spolupráci s ambasádou ČR v Nairobi a MZV ČR na výrobě a doručení do Itiba zcela nového porodního lůžka pro naší malou porodnici, na které jsme získali fin.prostředky z projektu MLP.


Další skvělou zprávou je, že jsme obdrželi zcela nový monitor vitálních funkcí pro operační sál, který zakoupil z finančních darů Ing.Bydžovský. Oslovil nás s myšlenkou, že bude mít významné narozeniny, a tak by chtěl místo věcných darů od přátel fin.dar, který by pak proměnil za přístroj pro Itibo. No a vše se podařilo, gratulanti pochopili a monitor pro Itibo je na světě . Ještě jednou moc děkujeme, pane inženýre a gratulujeme k narozeninám.

 
Pro náš operační sál ještě chybí anesteziologický přístroj. No, a tak jsme si o tom s přáteli povídali, jak by to bylo skvělé, že bychom mohli dělat i náročné operace atd., až nás opět oslovil skvělý člověk, který s námi spolupracuje druhým rokem. S kolegyní věnovali právě na tento přístroj 220.000 Kč. To je neuvěřitelné. Zbývající část peněz do celkové sumy snad ještě seženeme a budeme moci přístroj zakoupit. 


Také naši zdravotníci, kteří byli v Itibo pořádali besedu v Pardubicích, tentokrát více medicínsky zaměřenou na jednotlivé případy, se kterými se setkali během pobytu v Itibo. 

Máme před sebou ještě další pořádnou výzvu...nabídla nám spolupráci a podporu hudební skupina Wohnout a tak s manažerkou kapely plánujeme možnosti... 

Přátelé, jak vidíte, ač jsme měli informační klid, tak stále pracujeme na tom, aby naše společná malá nemocnice na konci světa v Itibo stále vzkvétala a pomáhala čím dál většímu počtu pacientů, kteří potřebují pomoc. 

Mějte se krásně a snad brzy u dalších skvělých zpráv. 

1
2
3
4

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti