Upravit stránku

Ocenění Gratias agit 2016 za šíření dobrého jména ČR

17. 06. 2016Peter L.

Dne 17.6.2016 byly ministrem zahraničních věcí ČR odevzdáváné ceny Gratias agit Čechům, kteří se zasloužili o šíření dobrého jména republiky v zahrančí. Mezi oceněnými byl mimo jiné i manažer a zakladatel našeho projektu Aleš Bárta. Cenu, kterou je vedle diplomu i symbolický krišťálový globus od akademického malíře Zdeňka Petra, si převzali také osobnosti jako Věra Čáslavská, Petr Sís, Jiří a Otto Bubeníčkovi a další.

Ceny se slavnostně odevzdávali ve Velkém sále Černínského paláce. Ceny se udělují od roku 1997 krajanům a přátelům České republiky kteří nezištně prohlubují zájem zahraničí o naší zemi, napomáhají jejímu zviditelňování a příznivému obrazu ve světě. Mezi laureáty jsou osobnosti jako J. Jágr, A. Vrzáňová, V. Čáslavská, M. Forman, J. Škvorecký, M. Kožená, M. Albrightová.

Aleš Bárta: "Osobně vnímám cenu Gratias agit jako poděkování všem, co se podílejí na úspěchu projektu Itibo v Keni. Významně nám pomáhají zástupci ambasády ČR v Nairobi v čele s panem velvyslancem, Adra ČR - humanitární organizace, která projekt zastřešuje, našim sponzorům, jak finančním, tak i dárcům materiální pomoci, také představitelům Magistrátu města Pardubice. Dále všem lékařům, medikům a zdravotníkům, kteří v Itibo nezištně ošetřují naše pacienty v rámci svých dovolených. Režisérce Olze Špátové a televizi HBO Europe, kteří o našem projektu natočili dokumentární film Daleko za sluncem a samozřejmě i mým přátelům, kteří projektu Itibo "propadli", tak jako já. Moc si vážím naší společné práce. Děkuji!"

Záznam z udělování cen Gratias agit

Reportáž ČT24 z udělování cen Gratias agit 2016

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti