Upravit stránku

Cesta únor - březen 2018

Představení týmu

MUDr. Dita Smíšková, Ph.D. (infektolog z Nemocnice Na Bulovce)

MUDr. Tereza Rudová (infektolog z Nemocnice Na Bulovce)

Studenti lékařských fakult: Martin Kovář, Anita Zborková, Kačenka Jesenská, Lucie Papežová, Kačí Vinklerová

 

Zprávy

Začátkem února přiletěla nová skupina mediků, pod vedením zkušené lékařky, MUDr. Dity Smíškové, Ph.D.
Tým v průběhu své měsíční praxe v Itibo odvedl skvělou práci. Pacienti, kteří navštívili naší ambulanci dostali adekvátní zdravotnickou péči na vysoké odborné úrovni. Naši zdravotníci řešili nejen běžná onemocnění, jako jsou angíny, nachlazení, bolesti břicha způsobené dietními chybami, ale také závažnější onemocnění, malárie, tyfus, mozkové příhody, onemocnění srdce a diabetes. Skvěle se popasovali i s mnoha úrazy, které jsou v Itibo velmi časté. Hlavně jde o dopravní nehody na motorkách, poranění dobytkem, ale také poranění mačetou. 
Bohužel se jim nevyhnuly ani smutné události. Komplikovaný porod a následná téměř hodinová resuscitace novorozence, která bohužel nedopadla dobře. Noční příjem starší ženy, která již zemřela před mnoha hodinami a rodina nedokázala posoudit její stav úmrtí a s nadějí na záchranu života ji přivezli k nám. Ale i toto je Itibo. Radosti z nově narozených dětí občas vystřídají i dramatické chvilky. 
Celému týmu našich zdravotníků moc děkuji za jejich obětavou práci v nemocnici Itibo, za plné využití jejich vědomostí a zkušeností, které každodenně pomáhali našim pacientům.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti