Upravit stránku

Cesta únor - březen 2016

Představení týmu

 

MUDr. Radek Hippmann, Eva Zadražilová, MUDr. Martina Lendácka

Fotogalerie

Zprávy

17.2.2016
Dobrý den, přátelé. Moc zdravíme z Itiba a přidávám konečně nějaké fotky. Vezmu to trochu opačně, tedy od konce - nejaktuálnější práce. S Radkem Hippmannem, lékařem, který je na své itibské cestě již pošesté, Martinkou Lendáckou, lékařkou pediatrie, která rovněž není žádným nováčkem a sestřičkou Evičkou, jsme se pustili do nejsložitějšího neúrazového operačního výkonu v historii Itiba. Chlapec měl 3 roky rostoucí lipom na zádech, který ho poměrně hodně obtěžoval. Naplánovali jsme si den a hodinu, kdy by měl přijít k operaci. Začátek výkonu byl stanovený na 17 hodinu, ale jak se říká, nic se nemá moc plánovat...přivezli nám otrávenou holku a tak jsme se o hodinu zdrželi. Operační výkon se prováděl v sedaci Dormicum i.m. a lokální anestézii Mesocain 1%, zajištěné žíle a podáváné infuzí, dále pak byl napojený na monitor vitálních funkcí, saturaci a měření krevního tlaku.Operace pro svoji komplikovanost trvala celých šest! hodin. Přes útvar přerůstal sval, který se musel tupě odpreparovat, dále jsme se pak potýkali s vazivovými srůsty a mnoha cévami. Nakonec se podařilo celý lipom odstranit, našít zpět horní stranu svalu a v několika vrstvách ránu zašít. Chlapec byl krytý profylakticky ATB po pobu 3 dnů do žíly a nyní po propuštění pokračuje v tabletách. Rána v délce cca 10 cm se zatím hojí bez problémů :-), děláme denní převazy a kontroly. Tak nám držte palce, ať se nic nezkomplikuje. Kluk je neskutečně šťastný a vděčný, že jsme mu "bouli" na zádech odstranili. Stále nám děkuje se slovy "God bless you". My, ač úplně vyčerpaní po výkonu, také moc spokojeni :-), že jsme mu mohli pomoci :-). 
Jo a mezitím, co jsme operovali, naše skvělá návštěva v domečku připravovala úžasné kuřecí řízky s bramborovou kaší :-). To byla skvělá odměna :-) :-).

18.2.2016
Další večerní akce...posekaný mačetou při napadení. Končili jsme půl hodiny po půlnoci. Nějak se fakt přestáváme nudit v Itibo :-).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti