Upravit stránku

Cesta leden - únor 2017 - nákup nového sanitního vozu, vybavení pro RTG, JIP a operační sály

Představení týmu

Kubášek Josef, Martin Majsner Klempíř, Tomáš Mlýnek, Jaruška Mlýnková, Zuzka Tylchrtová a samozřejmě držák Itiba - Jiřinka Špelinová.

Zprávy

10.1.2017
Dobrý den, přátelé. Tak se opět nachýlil náš čas, abychom se vrátili zpět do Keni, což se již téměř stalo. Právě píši z mezipřistání ve Frankfurtu. Letíme jako skupina, která je poměrně multifunkční, ale s několika společnými záměry. Koupit nové terénní auto Land Cruiser - novější sestřičku naší Źanetky, dále pak tolik vysněný komplet přístrojů pro nepřímou digitalizaci RTG, výhřevné lůžko pro novorozence a řadu dalších věcí pro operační sál. Díky sponzorům, kteří náš projekt podpořili, jak dlouhodobě, tak i v posledních dnech, můžeme rozšířit naše vybavení a diagnostiku v Itibo a i zakoupit sanitku. Velmi si vážím podpory, kterou od vás dostáváme. My zase garantujeme serióznost a maximální využití finančních prostředků, které nám byly svěřeny pro jednotlivé účely.

V týmu máme i skvělého automechanika, který na své náklady (jako všichni ostatní) letí s námi, aby novou sanitku "ustrojil" do mnoha majáků, stroboskopů, sirén a polepil ji do "bojových" barev :-). Bude to krasavice. Už se těším, až vám pošlu, přátelé, fotky. 

Po měsíci jejich pobytu v Keni, přiletí nová skupina lékařů, kteří budou v Itibo měsíc také pracovat. Na závěr přiletí studenti a lékaři z 3.LF UK Praha, aby dovršili naši zimní misi. Už se na všechny těším :-). 

Mějte se krásně, snad vše bude probíhat podle našich představ a bez komplikací. Zprávy a fotky budeme posílat a informovat vás :-).

20.1.2017 - Nákup zdravotnického materiálu

3.2.2017 - Nové vybavení pro RTG, JIP a operační sál

Milí přátelé, připravili jsme pro vás video-pozdrav z malé české nemocnice Itibo Keňa, ve kterém uvidíte nové vybavení pro RTG, JIP a operační sál. Toto vybavení bylo zakoupeno díky několika dárcům. Zdravíme vás z projektu humanitární organizace ADRA ČR v Keni.

6.2.2017 - Nový sanitní vůz Dorotka

 

Milí příznivci projektu malé české nemocnice Itibo Keňa. Rádi bychom vám oznámili skvělou zprávu. Po dlouhých třech letech usilovného sbírání finančních prostředků, jsme mohli zakoupit "nový" terénní sanitní vůz pro naši nemocnici. Tři roky jsme jezdili téměř po celé České republice a seznamovali veřejnost s tímto projektem ADRA ČR. Promítali jsme fotografie, úžasný film Daleko za sluncem v produkci TV HBO společně s režisérkou Olgou Špátovou, uspořádali dva výjimečné vánoční koncerty a hledali podporu u mnoha lidí. Tímto vám všem upřímně a z celého srdce děkujeme. Pořízení nového vozu a jeho proměnu v sanitku můžete vidět v tomto videu z Itiba.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti